Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan'da Gündem, denetim

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan'da Gündem programında, dalgalanan döviz kuru ile bağlantılı olarak işi fırsatçılığa çeviren esnafa sıkı denetimlerin uygulanacağını açıkladı.

Her hafta Perşembe günü saat 20:23'de Eyüpsultan Belediyesi resmi Facebook hesabında yayınlanan ''Eyüpsultan'da Gündem'' programının bu haftaki konularından biri de döviz kurundan faydalanmaya çalışan fırsatçılara karşı yapılacak uygulamalardı.

CİDDİ ÖNLEMLER ALINACAK”

Vatandaşın belini büken fiyatları dalgalanan döviz kuruna bağlayarak sürekli fiyat yükselten esnaf için ciddi önlemlerin alındığını söyleyen Başkan Remzi Aydın, Ticaret Bakanlığı yetkilileri ile denetim çalışmalarının başlayacağını duyurdu.

Başkan Remzi Aydın, konu ile alakalı şöyle konuştu;

“Fırsatçılara karşı tabi ki bir çalışmamız var. Zannediyorum önümüzdeki bir kaç gün içerisinde Ticaret Bakanlığımızın yetkilileriyle birlikte Eyüpsultanda denetimler yapılmaya başlayacak.

Bu denetimin haberini de yaparak vatandaşımızı da bilgilendireceğiz inşallah. Bu konuda takipçi olduğumuzu ifade etmek isterim. Vatandaşımız şahit olduğu durumları bize ihbar edebilirler. Bu konu üzerinde hassasiyetle durduğumuzu belirtmek istiyorum.”