Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, sokak hayvanları

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, göreve geldiği günden bu yana ilçede gerçekleştirdiği yatırımlarında sokak hayvanlarını da unutmadı.

Eyüpsultan'da her can kıymetlidir” ilkesiyle hareket eden Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Kemerburgaz’daki Sokak Hayvan Kliniği projesini hayata geçirmişti.

Eyüpsultan Belediyesi, sokak hayvanları için bugüne kadar ambulanstan, barınma ve besleme noktalarına, kediler ve köpekler için özel evlerden mama dağıtımına kadar pek çok çalışmaya imza attı.

TEDAVİ EDİLİP SAHİPLENDİRİLİYORLAR

Başkan Remzi Aydın'ın göreve geldiği 2014 mart ayından günümüze kadar toplam 12 bin 792 köpek, 9 bin 889 kedi ve bin 81 adet diğer olmak üzere diğer hayvanlar rehabilitasyon merkezlerine getirilip tedavi edildi.

154 köpek, 231 kedi sahiplendirildi. İlçenin çeşitli yerlerine, sokak köpekleri için 115 adet, kediler için 80 adet barınak konuldu.

Yine ilçenin çeşitli yerlerine 550 adet kuş yuvası asıldı. Sokakta yaşayan köpekler için 135 bin 365 kg, kediler için 24 bin 648 kg mama ve kuşlar için ise 6 bin 500 kg yem dağıtıldı.

Hayatımızın en değerli varlığı olan sağlığımızı korumak ve yaşamsal alanlarımızın daha temiz olması için vatandaşlardan gelen talep üzerine 952 ev ve iş yeri ilaçlandı.

İlçedeki Kamu kurum ve kuruluşları dahil toplam 1.897 adet ilaçlama yapıldı.

SOKAK HAYVANLARI KLİNİĞİ AÇILDI

Öte yandan 2015 yılının mayıs ayında bir hayvan ambulansı faaliyete geçti ve aynı yıl Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği açıldı.