Eyüpsultan'da kar mesaisi

İstanbul genelinde başlayan kar yağışı gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başladı.

İstanbul'daki kar yağışı nedeniyle Fen İşleri Müdürlüğü Karla Mücadele Ekiplerimiz ilçe genelinde tuzlama ve kar küreme çalışmalarına gece boyunca devam etti. Gün boyu tuzlama ve kontrol çalışmalarımız devam edecek.

200 PERSONEL GÖREV ALIYOR

Vatandaşların kar yağışı sebebiyle mağduriyet yaşamaması için, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı 200 personel üç vardiya şeklinde karla mücadelede görev alıyor.

Çalışmalarda 2 bin 500 ton tuz, 15 adet tuzlama aracı, 10 adet iş makinası, 5 adet tuzlama aparatlı kar küreme aracı kullanılıyor.

Eyüpsultan'ın 28 mahallesinde bulunan 206 cadde ve bin 985 sokakta kar küreme ve tuzlama çalışmalarına katılan ekiplere gerektiğinde belediyenin diğer birimlerinden de personel takviyesi yapılacak.

BEYAZ MASA DA YOĞUN MESAİ YAPIYOR

Eyüpsultan Belediyesi Beyaz Masa ve Çağrı Merkezi de 7/24 büyük bir özveri ile çalışarak kar yağışından kaynaklanan sorunları belediyenin ilgili birimlerine ulaştırıyor.

Kar yağışının başladığı andan itibaren talep ve şikayetleri toplamaya başlayan Çağrı Merkezi, talepleri aldıktan sonra işlem kaydı oluşturup ilgili birimlere ulaştırarak vatandaşlara yardımcı oluyor.

Vatandaşlar acil durumlarda 153 ya da 444 30 00’ı arayarak yardım talebinde bulunabilirler.