Eyüpsultan, lale, Eyüpsultan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü

İstanbul'un simgesi ve baharın müjdecisi olarak kabul edilen laleler parklarda, meydanlarda, bahçelerde, çiçek açmaya başladı...

İSTANBUL'UN SEMBOLÜ

2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul'un uluslararası platformda sembolü haline gelen laleler bu yıl da sokakları, parkları, bahçeleri ve meydanları renklendiriyor.

Bu yıl Eyüpsultan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından farklı noktalara dikilen laleler, özellikle havaların da güzelleşmesiyle renkli görüntüler oluşturdu.

Lale ve diğer çiçek türlerinin Ebu Eyyub El-Ensari'nin diyarı Eyüpsultan'da açması ilçeye ayrı bir güzellik kattı.

EYÜPSULTAN'DA 178 BİN NERGİS VE LALE DİKİLDİ

İlçe genelinde Eyüpsultan Bulvarı, Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi (EKSM), Gaziosmanpaşa Caddesi, Atatürk Caddesi, Osmanlı Park Sosyal Tesisleri, Feshane Caddesi, Otakçılar Caddesi, Zal Mahmut Paşa Camii ve çevresi, İslambey Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezi, Hz.Halit Bulvarı, Caferpaşa Kültür Sanat Merkezi ve Afife Hatun Kültür Evi gibi merkezi noktalara toplamda 178 bin nergis ve lale dikimi yapıldı.

VATANDAŞLARIN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

Laleler, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı ziyaretçiyi konuk eden Eyüpsultan'da hem yerli vatandaşların hem de ilçeye gelen turistlerin yoğun ilgilisini çekiyor.

Ayrıca bu ay 13'üncüsü düzenlenecek olan “İstanbul Lale Festivali” çeşitli etkinliklere de sahne olacak.