Eyüpsultan'da şehir estetiğine düzenleme geliyor

Eyüpsultan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü öncülüğünde; Plan ve Proje Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ve İşletme Müdürlüğü koordinasyonunda ilçenin sorun ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kolları sıvadı.

Müdürlükler, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın talimatları doğrultusunda başlattıkları çalışmalarda yaya kullanımının ön planda tutulduğu, ticaret akslarının düzenlendiği, parklanma alanlarının revize edildiği, görsel olarak bölgeyi kötü görüntü ve eklentilerden rehabilite edecek, kentsel tasarım ilkeleri doğrultusunda çalışma ve proje hazırladılar.

PİLOT CADDELERDE BAŞLAYACAK

Pilot cadde olarak Atatürk Caddesi, Vardar Bulvarı, Kazım Karabekir Caddesi ve İslambey Caddesinde hazırlatılan çalışma neticesinde kaldırımlar yaya aksına uygun bir hale getirilecek, iş yeri açmak isteyen kişiler Belediyemiz ilgili Müdürlükleri koordinasyonunda kurulan Kentsel Estetik ve Tasarım Komisyonu tarafından belirlen ölçü ve malzemeler doğrultusunda iş yeri açacak ve ruhsat alacak.

İLÇEYE DEĞER KATACAK ÇALIŞMALAR

Söz konusu çalışma, kullanım alanlarının revize edilerek fonksiyonel kullanım kazandırılması neticesinde ilçeye değer katacak.