Eyüpsultan Belediyesi, sünnet şöleni, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın

Eyüpsultan Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sünnet Şöleni için hazırlıklar bu yıl da büyük bir heyecanla başladı.

Eyüpsultanlı çocuklar şölen öncesi sünnet oldular.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kayıtları alınan ve ayakkabıdan pelerine tüm sünnet kıyafetleri verilen 520 çocuk Alibey Hospital'da sünnet oldu. Çocuklar sünnet olacakları için büyük heyecan yaşarken aileler de en az onlar kadar heyecanlıydı.

AİLELER BELEDİYENİN ARAÇLARIYLA EVLERİNE BIRAKILDI

Sabah saat 09.00'dan itibaren başlayan sünnet işlemi için hastaneye gelen aileleri belediye personeli karşıladı.

Hastanede sünnet işlemleri 3 ayrı doktor tarafından gerçekleştirildi. Hastane bahçesinde vatandaşlara Eyüpsultan Belediyesi tarafından ikramlarda bulunulurken sünnet işlemi sonrası aracı olmayan aileler belediyenin araçlarıyla evlerine bırakıldılar.

Sünnet olacak çocuklar ve aileleri böylesine güzel ve anlamlı etkinlik için Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'a teşekkür ettiler.

Aileler; “Başkanımız bizler için Eyüpsultan'da hizmetler yapıyor. Yaptığı tüm hizmetleri takdirle karşılıyoruz. Sünnet şöleni için de Belediye Başkanımız Remzi Aydın'a ayrıca çok teşekkür ediyoruz. Bizleri çok mutlu etti” şeklindeki sözleriyle duygularını ifade ederlerken çocuklar ise hep birlikte “Teşekkürler Başkan amca” dediler.

CUMA GÜNÜ ŞÖLEN

Eyüpsultan Belediyesi Sünnet Şöleni cuma günü Eyüpsultan Meydanı'nda Başkan Remzi Aydın'ın katılımıyla gerçekleşecek.

Şölende Mehter Takımı konser verecek, dualar edilecek. Yapılan duaların ardından ise çocuklara gemiyle boğaz turu düzenlenecek.