Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan'da Gündem programı, trafik

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Alibeyköy trafiği gündeme geldi.

Alibeyköy trafiğinin tamamen tarih olacağını belirten Başkan Remzi Aydın, şöyle konuştu;

"Alibeyköy trafiği gerçekten tarih olacak. Kısa bir süre sonra Bilgi Üniversitesinin orada dönüşü kapatacağız. Necati Moda Caddesinden inip U dönüşü yaparak Şişli tarafına gidilemeyecek.

Oradaki dönüş ciddi bir şekilde trafik akışını engelliyor. İnşallah Silahtarağa Tünelimiz hızla devam ediyor. Çok ciddi bir şekilde direk Vardar Caddesinden Silahtarağa Caddesine çıkışı sağlayacağı için hiç Alibeyköy'e girip çıkmadan trafiğin akışını sağlayacağız.

BU AY SONU BİTİYOR

Vardar Caddesinden Çırçır ve Saya Yokuşu yolunu tek yön olarak trafik yapılacak. Bu ay sonu inşallah onu Büyükşehir Belediyemiz bitireceğini söyledi.

Saya Yokuşunda aşağı inip Karadolap Meydanından Vardar Caddesine giden tek yön gelecek. Yana şuan ki birçok dar caddelerimiz var. Oralardaki trafik gidip geliş ve parklanmalar son derece sıkışıklık ve parklanma yaratıyor. İnşallah buraları tek yön olarak yapacağız.

Diğer taraftan tek yön gelecek ve çok ferah bir şekilde trafik akacak. Yıl sonuna doğru tramvayımızın, metromuzun faaliyete geçeceğini hesap ettiğimizde son derece ferah bir noktaya geleceğiz"

"İSTANBUL'UN EN İYİ İLÇELERİNDEN BİRİ OLACAĞIZ"

Trafik konusunda İstanbul'un en iyi ilçelerinden biri olacağımızın altını çizen Başkan Remzi Aydın, şöyle etti;

"Gerek lastik tekerlekli trafiğin yükünü azaltması anlamında da tramvay ve metro gerek ise lastik tekerlekli taşımacılığın tek yönlerle ve rahatlamış yollarla revize edilmesiyle gerçekten çok inanılmaz şekilde İstanbul'un en iyi ilçelerinden bir tanesi olacağımızı ifade etmiştim daha önce.

Bunu bu vesileyle tekrarlamış olayım. Sadece Alibeyköy-Eminönü tramvayımız dahi saatte tek yöne on beş bin yolcu taşıma kapasitesine sahip olduğu için yüzlerce otobüsün belki trafikten çekilmesini sağlayacak.

Yüzlerce İETT otobüsü ki bugün çok sorun sürekli otobüslerin arttırılması talebi var ama İETT'ninde bir kapasitesi var. Velev ki her istediğimiz otobüsü alsak dahi bu sefer yollar yetmediği için otobüsler yine trafiği tıkıyor. Bütün bunları kökten radikal anlamda çözüyoruz tramvayla"