Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Zahir Kafe Atölyesi, kutlama, doğum günü

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın sosyal projelerinden biri olan Zahir Kafe Atölyesi, doğum günleri, baby shower, toplantılar, kadınlar günü gibi özel gün ve kutlamaların, en gözde mekanlardan biri oldu.

Eyüpsultan Postası’nda yer alan habere göre; Geçtiğimiz sene 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'nde törenle hizmete açılan Zahir Kafe Atölyesi’nde down sendromlu ve engelli bireyler istihdam edilerek, onların sosyalleşmeleri ve öz güven kazanmaları sağlanıyor.

20 ÖĞRENCİ DÖNÜŞÜMLÜ OLARAK ÇALIŞIYOR

Yeni açılan 30 kişilik kış bahçesi ile kapasitesini daha da artıran Zahir Kafe Atölyesi’nde gün içerisinde 5 eğitim almış engelli öğrenci ve 2 sabit personel çalışıyor.

Toplamda 20 öğrencinin dönüşümlü olarak görev yaptığı, günlük harçlıklarını çıkarttığı Zahir Kafe Atölyesi, haftanın 7 günü 08.30 – 21.00 (Öğrenciler 17.00'ye kadar çalışıyor) saatleri arasında hizmet veriliyor.

YERLİ VE YABANCI TURİSTLER DE BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR

Sıcak soğuk içecekleri, sütlü tatlıları, pasta dilimlerinin yanı sıra Combo, Hamburger, Şinitzel gibi kafeye özel menüleri ile farklı ve alternatif tatlar sunan Zahir Kafe Atölyesi’ne Eyüpsultan'a gelen yerli ve yabancı turistler de büyük ilgi gösteriyor.

ESTAM (Eyüpsultan Tarihi Merkez) projesi kapsamında kokartlı rehberler eşliğinde gerçekleştirilen “Rehberlik Hizmeti”nin dinlenme noktası olan Zahir Kafe Atölyesi’ne ayrıca ana okulu, orta öğretim ve üniversiteli öğrenciler de destek amaçlı ziyaretler düzenliyor.

Zahir Kafe Atölyesi, ilçede özel günlerin kutlandığı mekanlar arasında da büyük ilgi görüyor. Çocukları için doğum günü partileri, komşuları ve dostlarıyla altın günü düzenleyenler Zahir Kafe Atölyesi’nde buluşuyor.

ADRES: Eyüpsultan Merkez Mahallesi, Eyüpsultan İskele Cd. No:7, Eyüpsultan/İstanbul

TEL: (0212) 545 05 67