Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Genç Akademi, Klavuz Akademi, Şehir ve Medeniyet Okulu

Eyüpsultan Belediyesi'nin gençlere yönelik hizmetleri aralıksız devam ediyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın örnek gösterilen uygulamalarından Genç Akademi, Klavuz Akademi ve Şehir ve Medeniyet Okulu'nda gençler, çeşitli eğitimler alıyor.

GENÇ AKADEMİ

Simurg Genç Akademi, öğrenimini Eyüpsultan'da gören veya ikamet eden üniversite öğrencileri için geliştirilmiş özel bir birim.

Bu birim, üniversite öğrencilerimize uzmanlaşacakları alanın dışında yeni perspektifler kazandırmayı amaçlıyor.

Genç Akademi programında liderlik okulu, felsefe, şehir tarihi eğitimi, sosyal medya yönetimi, ekonomi – iktisat, dinler tarihi, fotoğrafçılık gibi temel programlar bulunuyor. Genç Akademi’de 8 farklı atölyede şimdiye kadar 694 öğrenci eğitim aldı.

EĞİTİM KALİTESİ YÜKSEK VE İYİ DERECEDE YÖNLENDİRİCİ”

Sevdanur Demirel:

“Genç Akademi'nin, yaptıkları ve yapmayı planladıklarıyla şimdiden öğrencileri ve eğitmen kadrosuyla iyi bir seviyeye ulaşmış olduğunu düşünüyorum. Eyüpsultan haricindeki öğrencilere ulaşmış olması ve birçok alanda atölye gruplarının kurulması konusunda başarılı olduğunu düşünüyorum. Başarılarının devamını diliyorum.”

Burcu Özbek:

“Genç Akademi, okul dışında hem akademik yönelimlerimizi, hem farklı ilgi ve isteklerimizi gerekli değeri veren tek oluşum. Hem okul ciddiyeti hem samimiyetini, katkılarını çok seviyorum.”

Eren Özkaradeniz:

“İyi kurgulanmış, başlangıcı, takip ettiği yolu ve varmak istediği yeri somut olarak belirlenmiş, şaşırtıcı derecede istikrarlı ve birikimli ilerleyebilen bir okul burası. Tanıtımında söylenenlerle pratikte uygulananların başarılı bir şekilde örtüştüğüne şahit oldum. Bir de özellikle atölye çalışmalarında eğitim kalitesi gayet yüksek ve iyi derecede yönlendirici.”

KILAVUZ AKADEMİ

Tüm eğitim sistemlerinin en önemli unsuru eğitimcilerdir. Klavuz Akademi, Simurg yaygın eğitim programlarının dinamosu olan eğitim kadrosunun gelişimlerine ayrı bir önem veriyor.

Bu amaçla; Eyüpsultan Belediyesi, Simurg bünyesinde Klavuz Akademi programı başlattı.

Klavuz Akademi ile Simurg ve diğer tüm birimlerde görev alan eğitimciler verimlik ve donanımlarını artırıyor. Seminerler ve eğitim programları düzenliyor. Bu kapsamda 378 adet hizmet içi eğitim ve etkinlik gerçekleştirildi.

ŞEHİR VE MEDENİYET OKULU

Şehir ve Medeniyet Okulu; Medeniyet tasavvurunun ihya edilmesi; şehircilik geleneğinin modern bir şekilde yorumlanması amacıyla kuruldu.

Okul; medeniyet mefküresini, bütün boyutlarıyla Eyüpsultan'dan başlayarak tüm şehirlere yaymak, mimariden, kentsel tasarıma; planlamadan çevreye, yüksek estetik standartlarını yeniden açığa çıkarıyor, yerel yönetimlere entelektüel katkı sunuyor.

Şehir ve Medeniyet Okulu her yıl mülakatla kabul edilen 100 öğrenciye eğitim veriyor.

İÇERİĞİ DOLU DOLU OLAN BİR PROGRAM”

Nesibe Atakul:

“Program disiplinler arası diyolağa imkan sunarken, yapılan seminerler ile birlikte çeşitli konular üzerine düşünceyi oluşturma veya geliştirmeyi de sağlamakta. Ayrıca belediye ile gençleri buluşturması açısından da iyi bir amaca hizmet etmekte.”

Ayşegül Özkarslıoğlu:

“Atölyeler, seminerler ve konferanslarla Genç Akademi Şehir ve Medeniyet Okulu, içeriği dolu dolu olan bir program.”

Seyit Murat Erdoğan:

“Karşılıklı diyaloglar, öneriler, materyaller, aktif çalışma programları ile Şehir ve Medeniyet Okulu'nu çok yararlı buluyorum.”