Eyüpsultan Belediyesi, Fethi Kaya-Lütfiye Kaya, Eyüpspor Atletizm Takımı, Tuğçe Özkan, Meryem Kemeç

Eyüpsultan Belediyesi'nin spor malzemesi, ulaşım, yemek dahil her türlü desteği sağladığı genç atletler, son yarışlarında yaptıkları derecelerle göğsümüzü kabartmaya devam ediyor.

Eyüpsultan Postasında yer alan habere göre; Fethi Kaya-Lütfiye Kaya antrenörlüğünde çalışan Eyüpspor Atletizm Takımı'nın atletleri başarıdan başarıya koşuyor.

Atletizm pistlerinde fırtına gibi esen atletlerimiz Tuğçe Özkan ve Meryem Kemeç ise sayısız kere kazandıkları altın madalyaları ile Eyüpsultan'ın gururu olmaya devam ediyor.

2020 ve 2024’de yapılacak olimpiyatlarda ülkemizi temsil etmek için yoğun bir şekilde hazırlanıyorlar.

Eyüpspor Atletizm Takımı atletlerinden Meryem Kemeç, olimpiyatlarda derece yapmak istediğini belirterek, şunları söyledi:

“400 metre Türkiye şampiyonuyum aynı zamanda da milli sporcuyum. Ayrıca TOHM (Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi) barajını geçerek Milli Takım aday kadrosuna seçildim. 2020 ve 2024 olimpik kadrodayım. Olimpiyatlara katılıp güzel dereceler yapmak istiyorum. Sayın Belediye Başkanımız Remzi Aydın’a, bize sağladığı ulaşım, spor malzemesi ve verdiği yemek desteğine de ayrıca çok teşekkür ediyorum.”

1500 ve 800 metrede Türkiye şampiyonu olan Tuğçe Özkan ise, şöyle konuştu:

“2000 su engeli 1500 ve 800 metrede TOHM'un barajını geçtim. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi kadrosuna girdim. 2020 ve 2024'de olimpik kadrodayım. Başkanımız Remzi Aydın ulaşım, spor malzemesi ve yemek desteğini hiç esirgemedi bizden. Bize sağladığı bu imkanlar için çok teşekkür ederim.”