Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, spor, Dilek Tezcan

Her fırsatta çocukları ve gençleri spora teşvik eden Yaz ve Kış spor okulları ile spor bilincinin, spor ahlakının ve kültürünün yerleşmesi için uğraş veren Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın, “Haydi Hanımlar Spora” sloganıyla başlattığı proje, Eyüpsultanlı kadınlardan büyük ilgi görüyor.

Eyüpsultan Postası'nda yer alan habere göre; Geçtiğimiz sene 14 Ağustos'ta Eyüp Stadı'nda profesyonel spor hocası Dilek Tezcan yönetiminde açık hava sporu ile başlayan spor eğitimleri, Eyüp Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu'nda devam ediyor.

Kış şartları nedeniyle Eyüp Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu'na alınan ve o günden bu yana aralıksız devam eden spor eğitimlerinin 750 aktif üyesi var.

Dilek Tezcan tarafından gerçekleştirilen spor eğitimlerinde pilates, zumba, step, aerobik, kültür fizik çalışmaları yapılıyor.

Üç farklı bölgede yapılan spor eğitimleri Eyüp Anadolu Lisesi'nde Pazartesi ve Perşembe günleri sabah 08.00 – 09.00 akşam 19.30 – 20.30 arası, İmar Blokları'nda Şehit Murat Taş Ortaokulu'nda Pazartesi ve Perşembe günleri sabah 11.00 – 12.00 arası, Cengiz Topel'de Serdar Aksun Anaokulu Spor Salonu'nda ise Çarşamba ve Cuma günleri 17.00 – 16.00 arası yapılıyor.

Gerçekleştirilen spor eğitimleri ile Eyüpsultanlı hanımların sağlıklı yaşam bilinci kazanıp, düzenli spor yapmanın keyfini yaşadıklarını belirten Dilek Tezcan, şöyle konuştu;

"Remzi Aydın Başkanımızla böyle bir etkinliğe giriştik. Çokta güzel oldu, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Çünkü Eyüpsultan halkı hazırdı böyle bir şeye, ben bundan emindim. Bu spor onların hayatlarının vazgeçilmez bir parçası oldu.

Bedenen ve zihnen çok rahatladılar, kendilerini buldular. Doğa yürüyüşlerimiz de Eylül ayında tekrar başlayacak. Her ayın son pazar günü Kurtkemeri'nde trekking yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca üç ayda bir Eyüpsultanlı hanımlara yönelik pikniklerimiz olacak"

EYÜPSULTANLI KADINLAR, SPORLA HEM ZAYIFLIYOR, HEM DE ZİNDE VE GENÇ KALIYORLAR

Emel Nasırlı Evkuran:

“Ben 60 yaşındayım, Piyer Loti'den geliyorum. Dört kuşaktır Eyüplüyüm. Başladığı günden bu yana spor eğitimlerine katılıyorum. Şimdiye kadar bir gün bile fire vermemişimdir. Spor ve diyet sayesinde 97 kilodan 78 kiloya düştüm. Bu yaşıma geldim ilk defa kendime sosyal bir aktivite ayarladım. Buraya seve seve geliyorum. Bize böyle bir imkan sunan Başkanımız Remzi Aydın'dan Allah razı olsun.”

Özlem Ateşer:

“Ben Düğmeciler Mahallesi'nden geliyorum. Bu programa dört hafta önce bir arkadaşımın sayesinde dahil oldum. Pilates yapmayı hep istiyordum ama çalıştığım için bu arzumu gerçekleştiremiyordum. Eyüpsultan'da istediğim saatlere uygun bir pilates salonu bulamıyordum. Bu program sayesinde hayalim gerçek oldu. Bu saatler arasında olması benim için inanılmaz güzel. Programın uzun yıllar devam etmesini istiyorum çünkü zayıflamak konusunda inanılmaz hedeflerim var. Bir de Başkanımızdan bir ricamız var; spor eğitimleri önceden olduğu gibi Eyüp Stadı gibi daha merkezi bir yere alınırsa çok güzel olur. Bu güzel program için Başkanımıza teşekkür ediyoruz."

Şaziment Balcı:

“Spor eğitimlerine Düğmeciler'den geliyorum. Bir senedir eğitimler başladığından beri devam ediyorum. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Çalıştığım için akşamları gelebiliyorum. Daha merkezi bir yere taşınırsa bizler için çok daha rahat olacak. Emeği geçen herkese ve Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Selma Saykaloğlu:

“Çalıştığım için eğitimlere akşamları geliyorum. Bir yıldır eğitimlere katılıyorum. Dilek hocamızı çok seviyoruz. Başkanımız Remzi Aydın'a bize spor yapma imkanı sunduğu için çok teşekkür ediyorum. İş yerinde arkadaşlarım beni çok kıskanıyorlar. Onlar da kendi belediyelerine Eyüpsultan Belediyesi'ni örnek gösterip, başvuruda bulunuyorlarmış. Ayrıca daha önceden diz kapağımdan ameliyat olmuştum, şimdi spor yaptıkça açılmaya başladı”

Sevda Kılıçlı:

“İslambey Mahallesi'nden geliyorum. Başladığından beri buradayım. Devamlı geliyorum. Ev hanımıyım. Benim eklemlerimden sıkıntım vardı. Doktorumun tavsiyesiyle spor yapmaya başladım Allaha şükürler olsun çok faydasını gördüm. Önceden yokuş çıkamıyordum şimdi merdivenleri koşarak çıkıyorum. Tüm kadınlara spor eğitimlerini tavsiye ediyorum. Gelsinler hem sporlarını yapsınlar hem de sosyalleşsinler.”

Zeynep Doğan:

“Nişanca Mahallesi'nden geliyorum. Altı ay oldu başlayalı. 27 kilo verdim. Sporla hem zayıflıyor, hem de sağlık kazanıyorsunuz. Öncelikle Başkanımıza bize bu imkanı sunduğu için teşekkür ediyorum. Dilek hocamız bizimle çok yakından ilgileniyor. Vücudumuzun her tarafını çalıştıracak hareketleri bizlere yaptırıyor. Zayıflamaktan çok sağlıklı olmaya çalışıyoruz.”

Şeyma Güler:

“17 yaşındayım, Alibeyköy'den geliyorum. Tam bir yıldır spor eğitimlerine geliyorum. Ben toplam 43 kilo verdim. 100 kiloyu geçmiştim. Spor yapıp düzenli beslendim, Dilek hoca ile kiloları verdik. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum.”