Eyüpsultan, lise son sınıf öğrencileri, destek,Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Destek Bizden, Başarı Sizden

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, lise son sınıf öğrencilerine eğitim desteğine bu yıl da devam etti.

Eyüpsultan Belediyesi tarafından, sosyal belediyecilik anlayışı ile beş yıl önce “Destek Bizden, Başarı Sizden” sloganıyla başlatılan ve geleneksel hale gelen eğitime katkı payı ödemeleri geleceğe hazırlanan öğrencilerin yüzlerini bir kez daha güldürdü.

Eyüpsultan Postası'nda yer alan habere göre; bu kapsamda ilçede bulunan 15 lisenin son sınıfında okuyan ve Eyüpsultan'da oturup Eyüpsultan dışında liselerde son sınıfta okuyan 3 bin 850 öğrenciye, eğitime katkı payı olarak toplam 962 bin 500 TL verildi.

Okullarda düzenlenen panellerde önce öğrencilerle keyifli sohbetler gerçekleştiren, tecrübe ve deneyimlerini paylaşan Başkan Remzi Aydın, sonrasında katkı payı çeklerini düzenlenen törenlerle kendilerine teslim etti.

"ÖĞRENCİLERİMİZİ ÜNİVERSİTEYE GEÇİŞ DÖNEMLERİNDE DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Remzi Aydın şunları söyledi:

“Eyüpsultan Belediyemizin geleneksel eğitim yardımlarımızı bu sene de gerçekleştirdik. Bugüne kadar olduğu gibi lise son sınıf öğrencilerimizi üniversiteye geçiş dönemlerinde maddi olarak destekleyerek Eyüpsultan Belediyemizin geleneğini yerine getirmiş olduk.

Sadece Eyüpsultan ilçemizdeki liselerde son sınıfta okuyan öğrencilerimize değil Eyüpsultan'da ikamet edip diğer ilçelerde okuyan öğrencilerimize de bu desteği verdik.

Sosyal destek anlamında gerçekleştirdiğimiz bu yardımların çocuklarımızın morallerini ve motivasyonlarını artırdığını düşünüyorum. Rakam küçük olsa bile onların bütçelerine çok ciddi katkılar sağladığına inanıyorum. İnşallah öğrencilerimize destek vermeye devam edeceğiz”

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ'NİN YAPTIĞI BU DESTEK İNŞALLAH DİĞER BELEDİYELERE DE ÖRNEK OLUR”

Eyüpsultan Belediyesi’nin verdiği destekten dolayı Başkan Remzi Aydın'a teşekkür eden Öğrenciler, “Bu parayla test kitapları alıp, sınav ücretini ödemeyi ve üniversite eğitimimizde değerlendirmeyi düşünüyoruz” dediler…

Özlem El: “Halis Kutmangil Çok Programlı Anadolu Lisesi 12.Sınıf Muhasebe Bölümü öğrencisiyim. Başkanımıza bu güzel desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bu parayı yine eğitimimle ilgili bir konuda değerlendirmeyi düşünüyorum. Bu yardımın bize çok büyük katkısı oluyor.”

Yağız Karağancı: “Halis Kutmangil Çok Programlı Anadolu Lisesi 12.Sınıf Sayısal Bölüm öğrencisiyim. Üniversite sınavına hazırlanan 12. Sınıf öğrencileri olarak bu yapılan yardım bize büyük destek sağlıyor. Bununla test kitapları alabilir veya diğer eksikliklerimizi tamamlayabiliriz. Bu güzel destek kampanyası için Başkanımız Remzi Aydın'a teşekkür ediyoruz.”

Berçem Aslan: “Halis Kutmangil Çok Programlı Anadolu Lisesi 12. Sınıf Eşit Ağırlık Bölümü öğrencisiyim. Eğitim desteği kampanyası bence çok güzel düşünülmüş bir proje. Eyüpsultan Belediyesi bunu her sene tekrarlıyor. Sınava hazırlanan biz öğrenciler bu dönemde birçok test kitabı almak zorunda kalıyoruz. Birçok arkadaşım da bu parayla eminim bu tür eksikliklerini tamamlayacaktır. Ben çok fazla test kitabı aldığım için, okuma kitabı almayı düşünüyorum. Başkanımız Remzi Aydın'a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Görkem Bilgi: “Halis Kutmangil Çok Programlı Anadolu Lisesi 12. Sınıf Eşit Ağırlık Bölümü öğrencisiyim. Eğitime destek için verilen bu para, sınav ücretini karşılıyor hatta üstüne de çıkıyor. Bu çok güzel. Diğer ilçe belediyeleri böyle bir destekte bulunmuyor. Eyüpsultan Belediyesi'nin yaptığı bu destek, umarım diğer belediyelere de örnek teşkil eder. Başkanımız Remzi Aydın'a bu önemli destek için çok teşekkür ediyorum.”

Beyzanur Çakır: “Halis Kutmangil Çok Programlı Anadolu Lisesi 12. Sınıf Sayısal Bölüm öğrencisiyim. Öncelikle Başkanımız Remzi Aydın'a bu anlamlı desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendisini en düşünceli belediye başkanı olarak görüyorum. Verdiği yardım da birçok konuda katkı sağlayacak bize. Sınav paramızı da, kitaplarımızı da karşılıyor.”

Emre Yılmaz: “Eyüp Anadolu Lisesi 12. Sınıf Sayısal Bölüm öğrencisiyim. Bayrampaşa'da oturuyorum. Eyüpsultan Belediyesi her zaman eğitime destek veriyor. Umarım bu proje diğer belediyelere de örnek olur. Ben bu katkıyı eğitimim için kullanmayı düşünüyorum. Maddi ve manevi her zaman yanımızda olan başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Ecrin Serbest: “Eyüp Anadolu Lisesi 12. Sınıf Sayısal Bölüm öğrencisiyim. Bayrampaşa'da oturuyorum. Bizim için ekstra bir gelir oldu. Çünkü üniversite sınavlarına hazırlandığımız için test kitapları gibi ekstra kitap masraflarımız oluyor. Bu katkı sadece maddi anlamda değil, manevi anlamda da bizleri mutlu etti. Belediye Başkanımızın bu okuldan mezun olması bizim için ayrı bir mutluluk. Hepimizle sürekli bir araya geliyor. Benim birkaç deneme sınavı kitabı eksiğim vardı bu parayla onları almayı düşünüyorum, kalanını da biriktirmeyi düşünüyorum.”

Mert Akkaya: “Eyüp Anadolu Lisesi 12. Sınıf Sayısal Bölüm öğrencisiyim. Bayrampaşa'da oturuyorum. Her arkadaşım gibi ben de bu katkıdan dolayı memnunum. Bizler bu ülkenin geleceğiz, o yüzden bence her belediye Eyüpsultan Belediyesi gibi öğrencileri maddi ve manevi desteklemeli, sahip çıkmalı. Bizler Eyüpsultan'da okuduğumuz için şanslıyız. Bu anlamda Eyüpsultan Belediyesi'ne ve Başkanımız Remzi Aydın'a bu önemli desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Aldığım bu paranın bir kısmı ile sınav ücretini yatıracağım diğer kısmını da kenara ayırmayı düşünüyorum.”

Gülse Koç: “Eyüp Anadolu Lisesi 12. Sınıf Sayısal Bölüm öğrencisiyim. Eyüpsultan Belediyesi tam ihtiyacımız olan bir dönemde bizlere önemli bir destekte bulunuyor. Okul mezuniyet töreni, üniversite sınav ücreti ve test kitapları gibi birçok harcamalarımız oluyor. Ben Eyüpsultan'da oturuyorum ama burada oturmayan fakat burada okula giden tüm arkadaşlara ayrım yapılmadan böyle bir yardımın yapılması çok önemli. Ben Başkanımız Remzi Aydın'a her zaman yanımızda olup desteklediği için teşekkür ediyorum.”