Eyüpsultanlı velilerden seminere yoğun ilgi

Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Aile ve Psikolojik Danışmanlık Birimi Eyüpsultan'daki okullarda velilere yönelik seminerler vermeye devam ediyor.

Eyüpsultan Belediyesi Aile ve Psikolojik Danışmanlık Birimi, Mehmet Akif Ersoy ilkokulunda 'Aile İçi İletişim ve Ergenle İletişim' konularında seminer verdi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın aile ve gençlere verdiği önem doğrultusunda günümüzde artan aile içi iletişimin azalması ve ergenlik dönemi yaşayan gençlerin sorunları hakkında veliler bilgilendirildi.

CİNSEL İSTİSMARA KARŞI ÖNLEMLER DE AKTARILDI

Seminerde, velilere çocuklarıyla nasıl iletişim kurmaları gerektiği ve cinsel istismarın nasıl önlenebileceği hakkında bilgi verildi.

İLÇE GENELİNDE SEMİNERLER SÜRÜYOR

Eyüpsultan ilçesinde bulunan 56 okuldan 37'sinde Aile İçi İletişim ve Ergenle İletişim' konularıyla ilgili yapılan seminerler gelecek hafta sona erecek.

SEMİNER YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Psikolog Çiğdem Morgil tarafından 'Cinsel İstismar' ve Aile Danışmanı-Aile Koçu Meltem Şenel tarafından 'Aile İçi İletişim ve Ergenle İletişim' konularıyla ilgili yapılan seminer veliler tarafından büyük ilgi gördü.