Eyüpsultanlılar sporla iç içe yaşıyor

Eyüpsultan Belediyesinin her ayın son pazar günü düzenlemiş olduğu Trekking (Doğa Yürüyüşü) etkinliği devam ediyor.

Sporu ve sağlıklı yaşamı destekleyen Başkanımız Remzi Aydın’ın her fırsatta gerek vatandaşa gerekse çalışanlarına yönelik düzenlettirmiş olduğu trekking yürüyüşleri ve spor etkinlikleri sayesinde, Eyüpsultan halkı sporla iç içe yaşıyor.

TREKKİNG’İN FAYDALARI NELERDİR?

Doğada hafif tempolu olarak yapılan sportif yürüyüşlerin genel ismi olan 'trekking'in insan sağlığına birçok faydası vardır. Uzmanlara göre 'trekking'in faydalarının başında kalp kası dahil olmak üzere vücudunuzdaki bütün kasları çalıştırabilmek ve kan akışını hızlandırarak dolaşımın daha iyi olmasını sağlayabilmek gelir.

Kalp – damar ve beyin damarları ile ilgili rahatsızlıkların riskini önemli ölçüde azaltan doğa yürüyüşlerinin kiloyu düzenlenmeye ve sindirimi kolaylaştırmaya da katkısı büyüktür.

TREKKİNG ETKİNLİĞİNE NASIL KATILABİLİRİM?

Her ayın son pazar günü belediyemiz tarafından düzenlenen trekking programına katılabilmek için herhangi bir şart yoktur. Etkinliğimizin kotası sınırsızdır, dileyen herkes doğa yürüyüşlerinde yerini alabilir.

Sınırları oldukça geniş olan ilçemizin her yerinden katılım sağlanabilsin diye 8 ayrı noktadan servislerimiz mevcuttur. Servis noktalarımız; Eyüpsultan Belediyesi önü, Kaymakamlık, Eyüpsultan Stadı, Rami-Bir Nefes Önü, Yeşilpınar-Pınar Camii, Veysel Karani Camii, Akşemsettin Muhtarlığı ve Alibeyköy Spor Kompleksi önündendir.

Rami-Bir nefes noktasından 08:40, bu noktanın dışında tüm lokasyonlardan servislerimiz sabah saat 09:00’da kalkmaktadır.

TREKKİNG ETKİNLİĞİNİN İÇERİĞİ NEDİR?

Trekking etkinliğimiz Kurt Kemerinde 5 kilometre ve 10 kilometre olmak üzere iki ayrı programdan oluşmaktadır. Kişiler dilediği yürüyüş programına katılabilir.

Yürüyüş öncesi ısıma hareketleri ve yürüyüş ile başlayan programın sonunda ikramlarımız mevcuttur.

Bilgi ve kayıt için: 0212 417 86 11