Eyüpsultanlılara "Hareketli Yaşam ve Sporda Beslenme" semineri

Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Spor Koordinatörlüğü Birimi tarafından “Hareketli Yaşam ve Sporda Beslenme Semineri” düzenlendi.

Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi'nde (ESKM) düzenlenen seminere Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın eşi Tülay Aydın ile birlikte katıldı.

Eyüpsultanlıların yoğun ilgi gösterdiği seminerde konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Başkan Aydın'ı salonda bulunanlar, spora, sporculara, gençlere, çocuklara ve her alanda Eyüpsultanlılara verdiği hizmetler nedeniyle ayakta alkışlayarak teşekkür ettiler.

"İLÇEMDE MUTLU VE HUZURLU İNSANLAR GÖRMEK İSTİYORUM"

Başkan Remzi Aydın da kürsüde yaptığı konuşmasında öncelikle katılımcılara teşekkür ederek şöyle konuştu;

"Bu tür programlarda daha sık bir araya gelmemizi arzu ettiğimi belirtmek isterim. Belediyeler ve Belediye Başkanları, gerçekten bir şehrin hemen hemen her alandaki sorunlarına çözüm bulmak ya da vizyon çizmekle görevli"

"EN GÜZEL YATIRIM İNSANA YATIRIM"

Konuşmasının devamında ise fiziki anlamda yatırımlar yaptıklarını ama aday olduktan ve Belediye Başkanı seçildikten sonra hep önceliğinin insana yatırım yapmak olduğunu dile getirdiğini belirten Başkan Remzi Aydın şöyle devam etti;

"Çünkü en güzel yatırımın insana yatırım olduğuna inanıyorum. İnsana yatırım derken de sözde değil, gençlerimize, çocuklarımıza, eğitime, her kesimden insanımıza yaptığımız özde çalışmaları kastediyorum.

Ben ilçemde mutlu ve huzurlu insanlar görmek istiyorum. Onun için Eyüpsultan huzurun başkenti dedik ve verdiğimiz her kararda, yaptığımız her işte bu vizyonun altını doldurmaya çalışıyoruz.

Gençliğe ve spora verdiğimiz önemi göstermek adına sadece bu işlerle ilgili Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nü kurduk. Bu müdürlük İstanbul'da ilk ve tek. Her şey Eyüpsultan'da yaşayan güzel insanlarımız için"

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ SPOR SALONLARI YETKİLİSİ İHSAN BULUR SUNUM YAPTI

Seminerde Eyüpsultan Belediyesi Spor Salonları Yetkilisi İhsan Bulur, spor sırasında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili olarak ısınma ve stretcing, su tüketimi, kıyafet ve ayakkabı, sağlık problemleri ve antrenman süreleri ile ilgili sunum yaptı.

Bulur ayrıca spor sonrasında da dikkat edilmesi gereken konularda, salonda bulunanlara uyarılarda bulundu.

Eyüpsultan Belediyesi Dilek Tezcan ise sporda doğru nefes teknikleri konusunu anlatarak, spor yaparken doğru nefes alıp vermenin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

Tezcan ayrıca doğru alınıp verilen nefesin konsantrasyonu arttırdığını, ruhsal dengeyi sağladığını, fiziksel gücü genişlettiğini ve fiziksel hastalıklara şifa olduğunu belirtti.

Bu arada, nefesin hayatımızla aramızdaki bağ olduğunu da sözlerine ekleyerek, bedeni temizlediğini, hücreleri yenilediğini, enerjiyi dengelediğini ve yaşlılığı geciktirdiğini söyledi.

Son olarak sahneye gelen Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Birimi Diyetisyeni Şeyda Demirçelik de “Sporda beslenme” sunumunu gerçekleştirdi.

Katılımcılara kas ve yağ ölçümü yapıldığı, evde kendi kendilerine egzersiz yapabilmelerine yardımcı olmak amacıyla broşürler dağıtıldığı seminerler, 15 günde bir tekrarlanarak sürekli hale getirilecek.