Eyüp'te Aileler Mutlu, Bebekler Mutlu

Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, zor günlerinde yanında olduğu ihtiyaç sahibi vatandaşlarına, en özel ve mutlu günlerinde de destek oluyor.

Eyüp Belediyesi, “Doğum Yardımı” projesi kapsamında yürüttüğü çalışma ile herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarının özel hastane konforunda doğum yapmalarına destek oluyor. Yılda yüzü aşkın aile Eyüp Belediyesi’nin desteğiyle bebeğini kucağına alıyor. Doğum yardımına uygun bulunan aileler, doğum esnasındaki hastane masraflarının yanı sıra aylık kontrollerini de ücretsiz olarak yaptırabiliyor. Yardımların yanı sıra, kendileri için en güzel hediye olan evlatlarının mutluluğunu yaşayan ailelere doğum sonrası sürprizler de yapılıyor.

“HOŞGELDİN BEBEK” ZİYARETLERİ DE YAPILIYOR

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın Eşi Tülay Aydın ve Belediye Başkan Yardımcısı Şengül Kocabaş, 2015 itibariyle Eyüp ilçesi sınırlarında doğan bebekleri evlerinde ziyaret ederek Şeker Hayat’ın özel çocukları tarafından hazırlanan “Hoş geldin Bebek” sepetlerini hediye ediyor.