Eyüp'te Bu Ramazan “Paylaşarak Bir Olacağız”

Eyüp'te Ramazan'ın bereketi ilk günden yaşanmaya başladı. Ramazan ayında “Paylaştıkça Bir Oluruz” sloganıyla yola çıkan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, tüm vatandaşları dev iftar sofrasıyla kucakladı.

Eyüp Belediyesi, Ramazan'ın ilk günü, Ebussuut İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde 5 bin kişilik iftar sofrası kurdu. Öğle saatlerinde çocuklar için Tekne Orucu iftarı düzenleten ve minik gönülleri fetheden Başkan Remzi Aydın, iftar saati kurulan dev iftar sofrasıyla tüm Eyüplülere kucak açtı.

TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINDAN MİSAFİRLER AĞIRLANDI

AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç'ın da katıldığı iftar programında, kurulan dev iftar sofrasının misafirleri arasında Eyüplü vatandaşların yanısıra başka ilçelerden, hatta farklı illerden gelen misafirler de vardı.

Resulullah (S.A.V.) efendimizi evinde ağırlama şerefine ulaşmış ve yine Resulullah (S.A.V.) efendimizin müjdesine nail olmak için 90 yaşında, İslam ordusunun, Konstantin şehrine gerçekleştirdiği ilk muhasaraya katılmış ve şehit olmuş Ebu Eyyub El-Ensari (r.a.) Hazretleri'nin türbesinin yanıbaşında kurulan iftar sofrası, Ramazan'ın bereketiyle doldu taştı.

İftar öncesi Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Ezanla birlikte oruçlarını açan vatandaşlar daha sonra Hacivat – Karagöz gösterisi izlediler. İftar programının ardından ise vatandaşlara Ramazan şerbeti ikramı yapıldı.