Eyüp'te 'Eczacılık Günü' kutlandı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “14 Mayıs Eczacılık Günü”nde ilçede bulunan eczacılarla buluştu.

Eyüp Belediyesi Osmanlı Park Sosyal Tesisleri'nde, Eyüp Belediyesi'nin katkılarıyla, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “14 Mayıs Eczacılık Günü” nedeniyle bir yemek verildi.

Yemeğe Başkan Remzi Aydın, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Cezmin Hasanoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Eczacılık Şube Müdür Yardımcısı Dr. Sezai Ceceloğlu ve ilçede bulunan eczacılar katıldı.

Yemekte yapılan sohbetlerde Avrupa standartlarına göre 3 bin 500 kişiye 1 eczane düştüğü, Eyüp'te 88 eczane ve 91 eczacı bulunduğu konuşulurken, Eyüp ilçesinin bu sıralamada üst seviyelerde olduğu vurgulandı.

Sağlık konusundaki sorunlar ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili konuların da konuşulduğu yemekte Başkan Remzi Aydın; kendisini Eyüp ilçesindeki okuma yazma oranlarından, eğitim kalitesine, sağlık hizmetlerinin kalitesinden yaşam standartlarına kadar pek çok konuda sorumlu hissettiğini belirtti. Yaptığı çalışmalarda tüm bu konular üzerinde hassasiyetle durarak projeler hazırladığından bahseden Başkan Aydın, sağlık alanında Eyüp'te yapılması planlanan konuları eczacılarla paylaştı.