Eyüp'te Hastane Duvarları Rengarenk

Hastaneyi minikler için renklendiriyorlar.

Eyüp Belediyesi Simurg 5-25 yaş yaygın eğitim programı çerçevesinde Gençlik Merkezlerinde eğitim gören öğrenciler, Eyüp Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniğinin duvarlarını, çocukların hastane korkusunu yenmeleri için resimlerle süslediler.

Eyüp Belediyesi ve hastane yönetiminin öncülük ettiği projede, bilgi evlerinde resim eğitmenliği yapan Turan Beyar ile öğrencileri, çocukların sevdiği çizgi film karakterleri ile hastahane duvarlarını boyadı. Simurg öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptığı çalışmalarda, çocuk hastalar ve yakınlarının hastaneye geldiklerinde, hastalığın verdiği yorgunluk, stres ve sıkıntılarını azaltmak, onlara pozitif enerji kazandırmak amaçlanıyor.

Çocukları daha huzurlu bir ortamda karşılamak ve bir anlamda çocukların hastahane fobisini azaltmış olabilmek için duvarlar, sevilen çizgi kahramanlarının resimleriyle süsleniyor.

SİMURG NEDİR

Eyüp Belediyesinin başlattığı ve 5 – 25 yaş arasındaki tüm bireyleri kapsayan Yaygın Eğitim Programı Simurg, eğitime yeni bir anlayış getirmeyi hedefliyor.

“İnsanın eğitimi, onun kendi yolunu çizme eğitimidir” anlayışıyla hareket eden Simurg Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezleri’nde eğitimde bilgiden çok öğrencinin kişiliğine, özelliğine, yeteneğine, hedefine öncelik veriliyor. Geçtiğimiz yıl 4 bin öğrencinin eğitim gördüğü Simurg Programı, Eyüp’teki 12 farklı merkezde sürdürülüyor.