Eyüp'te Isınmayan Ev Kalmayacak

Soğuk kış günlerinin kendisini iyice hissettirdiği şu günlerde yakacak ihtiyaçlarını gidermekte zorlanan ailelere kömür dağıtımı Eyüp’te devam ediyor.

Belediyemiz Sosyal Yardım Müdürlüğü ekipleri, 10 gün önce başladıkları ihtiyaç sahiplerine kömür dağıtımı çalışmasını son hızla sürdürüyor. Her gün beş kamyon Eyüp’teki mahallelere kömür dağıtımı yapıyor.

İlçe genelinde belirlenen ihtiyaç sahibi beş bin aileye, toplam 20 torba, birinci sınıf, kaliteli yarımşar ton kömür dağıtılmış olacak. Kömür dağıtım çalışması bir hafta içinde bitirilecek.

Belediyemiz, Beyaz Masa’ya yapılan kişisel müracaatlar, sosyal hizmet birimlerinin saha araştırmaları ve muhtarlıkların yaptığı raporlamalar ışığında oluşturulan ihtiyaç sahiplerine, her gün sıcak yemek, haftada bir kez kahvaltılık ve kavurma dağıtımına da devam ediyor. Ayrıca Şefkat Eli Mağazamızdan ihtiyaç sahiplerine her türlü ev eşyası, giyim vb. dağıtımları sürüyor.

Belediyemizin Alibeyköy’deki Sosyal Hizmet Merkezi ve Şefkateli Mağazası’nın açılışı da 30 Kasım Pazar günü saat 15.00’de gerçekleştirilecek.