Eyüp'te Lise Son Öğrencilerine Eğitim Yardimi Sürüyor

Sosyal Belediyecilik anlamında tüm belediyelere örnek teşkin eden projeleri birbiri ardına hayata geçiren Eyüp Belediyesi lise son sınıf öğrencilerine yönelik eğitime destek kampanyasına devam ediyor. Başkan Remzi Aydın, Oğuz Canpolat Anadolu Lisesi’ndeki öğrencilere eğitim yardımını takdim etti.

Gençlere ve eğitime büyük önem veren, desteklerini gençlerden ve eğitimden esirgemeyen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, bu konuda birçok önemli projeyi hayata geçirdi.

Bu projelerden biri olan “Destek Bizden, Başarı Sizden” kampanyası öğrencilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Eyüp Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen kampanya kapsamında Başkan Remzi Aydın, üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine eğitim desteklerini birer birer dağıtıyor.

Oguz Canpolat Anadolu lisesinde programda yaptığı konuşmada Başkan Aydın; “Bu parayı eğitiminize harcayacaksınız. Bizimde sizin eğitiminize bir katkımız olsun istiyoruz” dedi.

Öğrencilere yönelik desteğin bununla bitmeyeceğinin atını çizen Başkan Aydın; “Sizleri düzenlediğimiz kültürel gezilere götüreceğiz, Yüksek Hızlı Tren ile Konya gezimize de götüreceğiz. İsteğimiz sizlerin en iyi eğitimi almanız, yarınlarda daha huzurlu bir ülkede yaşamanız. Eğitimleriniz tamamlayarak çok daha iyi iş imkanlarınızın olması temennimiz. Bütün çabalarımız bunun için” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Başkan Aydın öğrencileri yanına çağırarak eğitim desteklerini verdi. Öğrenciler de Başkan Aydın'a, eğitime verdiği destekler nedeniyle teşekkür etti. Başkan Remzi Aydın bu yıl kampanya süresince ilçede bulunan 13 lisenin son sınıfında okuyan toplam 3 bin 136 öğrenciye eğitim desteği verecek.