Eyüp'te mezuniyet coşkusu

2016 - 2017 eğitim öğretim sezonunun bitmesine haftalar kala Eyüp'te ki okullarda mezuniyet törenleri düzenleniyor. Eyüp Anadolu Lisesi'nde de bir mezuniyet ve kep atma töreni düzenlendi. Törene katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, gençleri tebrik ederek mezuniyet çoşkusuna ortak oldu.

İlçede eğitime ve öğrencilere desteğini her geçen gün arttırarak sürdüren Başkan Remzi Aydın, onların en mutlu günlerinde de yanlarında oluyor. Kendisinin de mezun olduğu okul olan Eyüp Anadolu Lisesi'nde düzenlenen törene katılan Başkan Aydın, öğrencilerin mezuniyet sevincine ortak oldu.

Okulun bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmaya mezun olan gençleri tebrik ederek başlayan Başkan Aydın düşüncelerini şu sözlerle ifade etti; “Bu okuldan geçmişte çok önemli isimler mezun oldu. Bu okuldan mezundan mezun olan bir çok isim şimdi çok önemli yerlerde. Ben de bu okulun mezunlarındanım. Sizler de ileride yüksek mevkilere geleceksiniz. Allah yolunuzu açık etsin. Hepinizi seviyorum”

Konuşmanın ardından Başkan Remzi Aydın öğencilerle birlikte, üzerlerinde '2017 Mezunları Eyüp Anadolu Lisesi' yazılı mezuniyet pastasını kesti. Pastanın kesilmesiyle birlikte öğrenciler 10'dan geriye sayarak keplerini havaya attılar.

Törene çok sayıda veli de katılırken, veliler de en az çocukları kadar mutluluk yaşadılar.