Eyüp'te muhteşem çocuk festivali

Eyüp Belediyesi Çocuk Sanat Festivali çoşkuyla başladı. Eyüplü çocuklar festival alanında düzenlenen etkinliklerde doyasıya eğlendiler. Festival kapsamında düzenlenen 'Uçurtma Şenliği'nde ise çocukların uçurtmaları gökyüzünde renk cümbüşü yaşattı. Festivalde Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, uçurtma yarışmasında dereceye girenlere ödülllerini verirken Makedonya'dan gelen misafir çocuklara tarihi Eyüp oyuncaklarından hediye etti.

Başkan Remzi Aydın, bu sene Eyüplü çocuklara dolu dolu eğlenebilecekleri, muhteşem bir festival hediye etti. Eyüp Kültür Sanat Merkezi karşısındaki Haliç Etkinlik Alanı'nda 22 - 23 Nisan tarihleri arasında düzenlenen festivalin ilk gününde binlerce Eyüplü çocuk birbirinden eğlenceli etkinliklerle unutulmaz anlar yaşattı. Başkan Aydın'ın katılımıyla açılışı yapılan festivalde çocuklar sabah saatlerinden itibaren alanı doldururken mutlulukları görülmeye değerdi.

UÇURTMALAR EYÜP SEMALARINI SÜSLEDİ

Festival kapsamında bir de 'Uçurtma Şenliği' düzenlendi. Düzenlenen şenlikte genç yaşlı tüm Eyüplüler uçurtmalarıyla Eyüp semalarını şenlendirdiler. Gökyüzünde süzülen rengarenk uçurtmaların oluşturduğu manzarayı görenler uzun süre hayranlıkla izledi.

BAŞKAN AYDIN DEV UÇURTMA UÇURDU

Başkan Aydın festival alanında çocuklarla sohbet ederek fotoğraf ve selfie çekildi. Bu arada Başkan Aydın alana getirilen dev uçurtmayı uçurdu. İstanbul Uçurtmacılar Derneği tarafından getirilen dev uçurma festivale ayrı bir hava kattı.

Başkan Aydın daha sonra sahneye davet edilen ve Makedonya'dan Eyüp Belediyesi'nin misafiri olarak İstanbul'a gelen 25 öğrenciye hediye takdim etti, uçurtma yarışmasında dereceye giren çocuklara hediye çeklerini verdi.

Çocuk Sanat Festivali ve 23 Nisan etkinleri ile ilgili basın mensuplarınn sorularını yanıtlayan Başkan Aydın şunları söyledi; “Biz bu sene Eyüp Belediyesi olarak farklı bir etkinlik yapalım dedik. Hem 23 Nisan Çocuk Bayramını hem de Çocuk Sanat Festivali'ni birleştirdik. Uçurtma Şenliği, Sanat Festivali, atölyeler, 23 Nisan. Hepsi bir araya gelince gerçekten çok daha sivil çok daha dinamik çok daha hareketli çok daha yoğun katılımla ve coşkuyla ortaya bir tablo çıktı. Makedonya'dan 25 öğrenci kardeşimizde bugün misafirimizdi. Onlar da bu şenliğe katıldılar. Dolayısıyla hem şehrimizin çocukları arasında hem de uluslar arası boyutta bir etkinlik ortaya çıkmış oldu”

Festival çerçevesinde alanda çocuklara yönelik kukla gösterisi, şişme oyun parkurları, ilizyon gösterisi, masalcı dede ile masal okumaları, Minikler Mehter 1453, ip ve çuval yarışları gibi etkinlikler düzenlendi. Ayrıca yine festival alanına kurulan Eyüp oyuncakları atölyesi, boyama atölyesi, ağaç oyma atölyesi, minyatür atölyesi, akıl ve zeka oyunları atölyesi gibi atölyelerde çocuklar eğitici ve öğretici faaliyetlerde bulundular.