Eyüp'te muhteşem gençlik şöleni!

Eyüp Belediyesi'nin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlediği Simurg Gençlik Şöleni, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve gençlerin katıldığı yürüyüşle başladı. Yoğun katılımla başlayan şölende gençler için birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenleniyor.

Eyüp Belediyesi tarafından organize edilen ve 4 gün sürecek olan Simurg Gençlik Şöleni, Eyüp Sultan Meydanı'ndan Haliç Etkinlik Alanı'na kadar düzenlenen yürüyüşle başladı. Yürüyüş öncesi meydanda dualar edildi. Mehter takımı eşliğinde gerçekleşen yürüyüşe Başkan Remzi Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Koçyiğit, AK Parti Eyüp İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eyüp Sultan Karal ile birlikte yaklaşık 2 bin öğrenci katıldı. Gençler yürüyüş sırasında ellerinde 100 metre uzunluğunda dev bir Türk bayrağı taşıdılar.

SAHNE GÖSTERİLERİ BÜYÜLEDİ

Haliç Etkinlik Alanı'na gelindiğinde ise gençleri, ilçedeki okulların öğrencilerinin hazırladığı birbirinden güzel folklor ve sahne gösterileri karşıladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. bünyesinde oluşturulan, spor ve dansı bir araya getiren "SPORAŞK" Gösteri Ekibi'nin gösterisi ise izleyenleri büyüledi.

“BUGÜN GENÇLERİN BAYRAMI”

Açılışta sahneye gelerek bir konuşma yapan Başkan Remzi Aydın, “Bugün aslında çok konuşmaya gerek yok. Bugün bayram, gençlerin bayramı. Uzun, resmi, donuk, ruhsuz gösteriler ve kutlamalar yerine daha canlı bir kutlama formatı yapıyoruz. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz, 4 gün sürecek şölen ve bayramımızda spor var, kültür var ve eğlence var. Gençliğimizin istediği arzu ettiği şeyler var. Gösterilere ve festivale zaman bulabildiğim ölçüde alana gelerek katılacağım" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından ise Başkan Aydın, alanda dolaşarak gençlerin katıldığı etkinlikleri izledi, standları ziyaret etti, oyun alanında Başkan Aydın survivor yarışmasının startını verdi sonrasında kolları sıvayarak Bocce oynadı.

GENÇLİK ADINA HER ŞEY VAR

Simurg Gençlik Şöleni birbirinden eğlenceli etkinliklerle sürecek. Şölende 4x4 balon futbol, canlı langırt, rodeo, yağlı sumo, 3x3 basket, gladyatör, dragon bot yarışları, su balonu, dev salıncak, survivor parkuru gibi birbirinden eğlenceli etkinlikler yapılacak.

Survivor alanında gençler galibiyet için birbirleriyle yarışacak, su balonuyla eğlenceli yarışlar yapılacak, yağlı sumo ile keyifli dakikalar yaşanacak, canlı langırtla gençler eğlenecek.

Gençlik Şöleni, 21 Mayıs'ta gerçekleştirilecek dragon ve bot yarışlarıyla muhteşem bir final yapacak.