Eyüp'te Öğretmenler Günü Kutlaması

Öğretmenler Günü, tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlandı. Eyüp’te de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kutlaması, Doğa Koleji’nde yapıldı.

Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Başkanımız Remzi Aydın, Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı kutlamada, Öğretmenler Günü’ne özel konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Programda Alibeyköy Meslek Lisesi Öğretmeni Cengiz Gökdemir yönetimindeki müzik topluluğu, öğretmenler ve diğer konuklara muhteşem bir müzik ziyareti çekti. Ebussuud İmam Hatip Ortaokulu’ndan Hatice Kübra Erbil, “Öğretmen Olmak İstiyorum” adlı şiirini okudu. Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdim edildi.

Zeynep Coşku, katıldığı şiir yarışmasında birincilik getiren şiirini,

Atakan Uya, kompozisyon yarışmasında 2. olduğu eserini okudu. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Belediye Başkanı Remzi Aydın verdi. Emniyettepe Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi’nden gelen çocuklar, şiir ve şarkılarla öğretmenlere eşlik ettiler.

Başkanımız Remzi Aydın, programda yaptığı konuşmada, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Aydın şunları söyledi: “Öğretmenliğin öğretmenlikten öte eğitmenlik olduğunu düşünüyorum. Öğretmenliğin sadece bazı bilgilerin çocuklara aktarılması görevini değil, eğitmenlik misyonunu üstlendiklerini düşünüyorum. Bazı kalıp bilgilerle bezenmeyen, analiz yetenekleri gelişmiş, geleceği okuyabilen, şuurlu, komplekssiz, kendine güvenen bir nesil yetiştirmek için çabalıyor öğretmenlerimiz… Öğretmenlerimizin peygamberlerimizin varisi olduğunu düşünüyorum. İlk öğretmenler peygamberlerdir. Alimler peygamberlerin varisleridir. Öğretmenler, çok kutsal ve önemli bir misyona sahipler. Dolayısıyla memleketimizin geçmişi, kadim medeniyetimiz, atalarımız, tarihimizi bilerek bu şuurla yetişmiş sağlıklı nesiller için öğretmenlik mesleğinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tekrar tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.”