Eyüp'te Oryantiring Heyecanı

İstanbul Orienteering Spor Kulübü tarafından bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan İstanbul 5 Days yarışları Eyüp Belediyesinin desteğiyle 2 Kasım Çarşamba günü Eyüp Ayvant Bendi Mersi Yeri'nde başlıyor. Oryantiring İstanbul 5 Days yarışlarına Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da katılarak sporcuların heyecanına ortak olacak.

İstanbul Orienteering Spor Kulübü tarafından geleneksel hale gelen ve bu yıl 13'üncüsü olarak düzenlenen Oryantiring İstanbul 5 Days yarışları Eyüp Belediyesinin desteğiyle 2 Kasım Çarşamba günü saat 9.00'da Eyüp Ayvant Bendi Mersi Yeri'nde başlıyor. Oryantiringe katılacak olan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da sporcuların heyecanına ortak olacak.

HARİTALARLA YÖN BULACAKLAR

Spora ve sporcuya her fırsatta destekte bulunan Başkan Remzi Aydın, "İstanbul 5 Days yarışları Türkiye'nin en önemli yarışlarından biri. Verilen bir harita ile arazide ilerleyerek işaretli hedefleri en hızlı şekilde bulmak üzerine kurulu. Genellikle ormanlık alanlarda yapılan ve koşarken düşünebilmeyi, strateji kurmayı, nereye, hangi rotadan koşacağına karar vermeyi sağlayan bu yarış, sporculara, kaybolma duygusunu yenmeyi, muhakeme ve 3 boyutlu düşünme yeteneklerini artırmasında katıkıda bulunuyor. Bu yüzden Eyüplülerimize de fayda sağlayacağına inanıyorum." dedi.

Türkiye'nin en büyük, en tanınmış ve en beğenilen uluslararası oryantiring organizasyonu olan İstanbul 5 Days yarışları sporcular için olduğu kadar oryantiring ile yeni tanışacaklar için de açık parkurlar olacak.

Zaman ve kontrol mekanizması için hataya yer bırakmayan sportident elektronik zaman hesaplama sisteminin kullanıldığı İstanbul 5 Days yarışları bitiminde ilk 3'e giren sporculara madalya ve çeşitli hediyeler verilecek.