Eyüp'te Osmanlı Rüzgarı

Eyüp Belediyesi’nin Feshane Caddesi üzerine Ramazan ayı için kurduğu Osmanlı Evleri temalı standlar, vatandaşların ilgi odağı oldu. Eyüp’te adeta Osmanlı rüzgarı estiren ve birbirinden güzel canlı renkleriyle adeta bir renk cümbüşü yaşatan evler, vatandaşın olduğu kadar esnafın da yüzünü güldürüyor.

Tarihi Osmanlı evlerinden esinlenerek yapılan satış noktaları adeta tarihin sayfalarından fırlamış gibi. Cumbalı ve camlarında ahşap kafesler bulunan evlerde giyim kuşamdan, süs eşyalarına, temizlik ürünlerinden gıda ürünlerine birçok farklı ürün satılıyor.

EYÜP’TE NOSTALJİ RÜZGARI

Açık havada bir taraftan Eyüp Sultan’ın manevi atmosferinde diğer taraftan da Osmanlı döneminin nostalisini yaşatan bir ortam içerisinde iftar yapmak isteyen vatandaşlar buraya akın ediyor. İftar öncesi Osmanlı Evleri’nden alışveriş yapma imkanı bulan vatandaşlar, iftar sonrası ise odun ateşinde yapılan nefis kahvelerden de yudumluyorlar.

SULTANAHMET’İN PABUCUNU DAMA ATTI

Eyüp Belediyesi’nin yaptığı nostaljik Osmanlı Evleri, Sultanahmet Meydanı’nda Ramazan için kurulan eski Türk evi motifli standların pabucunu da dama attı. Vatandaşlar özel aydınlatmalarla ışıl ışıl olan ve Eyüp’te eski Osmanlı sokaklarını canlandıran bu stantlardan alışveriş yapmanın keyfini yaşıyor.