Eyüp'te Özgecan İçin Buluştular

Öz Kevser Vakfı üyeleri, geçtiğimiz günlerde Mersin’in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan ve tüm şiddet mağduru kadınlar için Eyüp Sultan’da bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Kamuoyunu derinden sarsan Özgecan Aslan cinayetini işleyenleri telin ediyor, kamuoyu vicdanını rahatlatacak adaletin ivedilikle tecelli etmesini talep ediyoruz” denildi.

Öz Kevser Vakfı üyeleri Özgecan için Eyüp Sultan’da buluştular. Ellerindeki dövizlerle şiddeti kınayan Öz Kevser Vakfı mensuplarına vatandaşlardan da destek geldi. Bir de basın açıklaması yapan Vakıf üyeleri, kadına yönelik şiddet ve yaşam hakkına yönelik saldırıların önüne geçilebilmesi için eğitim sisteminin ve dini eğitimin etkin ve yaygın hale getirilmesini istediler.

Basın açıklamasında; “Kamuoyunu derinden sarsan Özgecan Aslan cinayetini işleyenleri telin ediyor, kamuoyu vicdanını rahatlatacak adaletin ivedilikle tecelli etmesini talep ediyoruz. Yaşam hakkına yönelik bu türden saldırıların olmaması için eğitim sistemimiz ve dini eğitim daha etkin ve yaygın hale getirilmelidir. İyilik melekelerini erozyona uğratıp, ifsat eden, insanları kul ve toplum hakkı tanımaz hale getiren tüm sebepler üzerine ciddi olarak eğilmelidir. İnsanların çevrelerine ve kendilerine zarar vermesini önlemek için binlerce yıllık kültür ve medeniyet mirasımızın kazanımları olan manevi dinamiklerimiz ve kul hakkı bilinci eğitim yoluyla topluma aktarılmalıdır. Ülkemizde işlenen cinayetleri bir polisiye ve adli vakıalar olmasının yanında bir sosyal problemin hayata aksetmesi olarak da görmeli, önleyici ve engelleyici tedbirler alınmalıdır. Bu konuda Öz Kevser Vakfı olarak tüm kamu, resmi ve sivil kuruluşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz” denildi.

Basın açıklamasının ardından edilen hatim duasına vakıf üyeleri ve vatandaşlar iştirak etti.