Eyüp'te Ramazan

Eyüp Belediyesi ve Eyüp Mütfülüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü, Eyüp Camii ve Eyüp Camii Meydanı’ndaki revaklar altında, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen programlar devam ediyor. Her gün Eyüp Camii’nde saat 10:00’da mukabele, saat 16:00’da Riyaz’üs Salihin (hadis dersleri) ve saat 21:00’da da vaaz programı yapılıyor. Eyüp Camii meydanında ise saat 14:00’da mukabele, saat 14:45’de Kuran-ı Kerim meali ve tefsiri, saat 15:15’de hadis dersi, saat 16:00’da ilmihal dersleri ve saat 17:45’de de sohbet meclisi programı gerçekleştiriliyor.

Eyüp Camii meydan programlarından Kuran-ı Kerim okumaları olan mukabele programını, Yeşilpınar Güzel Yayla Camii Kuran Kursu hafızları gerçekleştirdi. Kuran-ı Kerim meali ve tefsir programında Saçlı Abdulkadir Camii imamı Hüseyin Çelik’in hatipliğini yaptığı programda, Allah’ın kullarına haram kıldığı şeylerden bahseden Enam Süresi 151. ayeti ve ondan sonra ki ayetleri anlatıldı. Allah’a şirk koşmak, anne ve babaya asi olmak, rızkın Allah’tan olduğuna iman etmemek, kötülüğün açığından ve gizlisinden sakınmamak ve cana kıyamının yasaklandığından bahsedildi. Ülker Mescidi imam hatibi Okan Alkan ise hadis dersleri çerçevesinde, manası geriye dönmek olan tövbe etmek ve imanını tazelemek konulu program ile Allah ve Resulüne itaat etmenin faziletlerinden bahseden bir konuşma yaptı. Eyüp Camii meydan revak altı etkinliklerinde, Baba Haydar Camii imam hatibi Soner Şimşek ise Ramazan ayının kıymetini bilmek, bol bol Kuran-ı Kerim okuyarak vakti verimli geçirmek ve çocuklarımıza dini vecibeleri küçük yaşta öğreterek sevdirmenin önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Eyüp Camii ve Eyüp Camii meydan programları Ramazan sonuna kadar her gün devam edecek. Eyüplüler, Eyüp Camii’ne ve Eyüp Sultan’ın kabrini ziyarete gelenler bu programlara katılıp istifade edebiliyor.