Eyüp'te Sokak Hayvanları  İçin 2. Çalıştay

Eyüp Belediyesi Hayvan Koruma Politikalarını Geliştirme 2. Çalıştayı Eyüp Ensar Konağı’nda bugün yapıldı.

Belediye Başkan Yardımcılarımız Ahmet Turan Koçer, Cemal Memiş, Sağlık İşleri Müdürümüz Hüseyin Akyıldız, Kültür ve Sosyal Yardım İşleri Müdürümüz İrfan Çalışan, Sosyal Yardım ve Sağlık İşleri Müdürlüğümüz yetkililerinin katıldığı Çalıştay, ilki gibi yine büyük ilgi gördü.

Çalıştaya, HAÇİKO, HAYTAP, Eyüp Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği yetkilileri, Bilgi Üniversitesi öğrencileri ve hayvanseverler de katılarak görüşlerini açıkladılar.

Sokak hayvanları için daha önce çeşitli projeler geliştiren Eyüp Belediyesi, çalıştayda bu çalışmalarda yeralan birimlerin ve il, ilçeden çeşitli yetkililerin, uzmanların katılımıyla sorunları masaya yatırdı.

Moderatörlüğünü Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer’in yaptığı Çalıştay’da sokak hayvanları için yeni projeler hakkında fizibilite çalışması yapıldı. Proje kapsamında sokak hayvanlarına kimlik verme, bakım evi yapma, mikroçip uygulaması ve yeni çıkacak olan kanunla Pet Shop’ların denetimi üzerinde duruldu.

Proje kapsamında 4-8 yaş arasındaki çocuklara eğitim ve bilinçlendirme dersleri verileceği ifade edildi.

HAÇİKO, HAYTAP, Eyüp Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği yetkilileri de sokak hayvanları yapılması gereken çalışmalar ve gerçekleştirmek istedikleri projeleri anlattılar.