Eyüp'ten Dortmund'a Transfer Fırsatı

Sağlıklı yaşam için spora ve sporcuya her zaman destek olan Eyüp Belediyesi, ünlü sportif ürünler markası Puma ile işbirliği halinde dünya çapında bir projeye imza atıyor..

Proje kapsamında Eyüp’te top koşturan gençler arasından seçilecek 4 kişi, Borussia Dortmund alt yapısı ile antrenmanlara çıkmanın yanı sıra ünlü isimler Marco Reus ve Jurgen Kloop’la da tanışma fırsatı yakalayabilecek.

Puma’nın organize ettiği Eyüp Belediyesi sınırları içerisinde düzenlenecek olan organizasyonda, 300 yetenekli genç arasından 12-14, 14-16 yaş grupları arasında bir yetenek taraması yapılacak. Konuyla ilgili bilgi veren Eyüp Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Spor Koordinatörü Hayrettin Yazıcı, Alibeyköy Spor Kompleksi’ndeki iki halı sahamızda gerçekleştirilecek organizasyonda seçilecek 4 tane gencin, Borussia Dortmund alt yapısı ile antrenmanlara çıkacağını kaydetti.

Yazıcı, “Beğenilirse orada devam edecekler veya orada tekrar Borussia Dortmund maçını seyredecekler ve dönüp tekrar Türkiye’ye gelecekler. Aynı şekilde yine Puma Bursa’da böyle bir organizasyon yapıyor. Oradan da 4 genç seçilecek. Onlar da Borussia Dortmund’a götürülecek. Biz Eyüp’teki amatör spor kulüplerinin alt yapı futbolcularını orada deneyim kazandırmaya çalışacağız. Borussia Dortmund’a gidecek 4 futbolcunun da Eyüp’teki amatör spor kulüplerinin ve Eyüp alt yapısından seçileceğine inanıyoruz. Dışardan da katılımlar olacak. 300 kişilik bir kontenjan var” dedi.

Kurulan istasyonlarda adayların sürat, teknik gibi farklı elemelerden geçirileceğini belirten Hayrettin Yazıcı, “22 Şubat Pazar günü ön elemeler başlayacak. Organizasyon bir gün sürecek ve aynı günün akşamında kazananlar belli olacak. Puma orada olacak. Çocuklara etkinlikler yapılacak, yiyecek içecek ikramında bulunulacak. Bu tür seçmelerin Eyüp’te olması bizim için çok değerli. Yani Eyüp’teki gençlerin hedeflerini bu noktada daha ileriye koymaları için önemli. Sanıyorum Galatasaray’dan Olcay gibi bazı futbolcuların da katılması bekleniyor” diye konuştu. Seçilecek gençlerin ünlü futbolcular Marco Reus ve Jurgen Kloop’la tanışma fırsatı da olacak.