Eyüp'ten “Şeffaf Belediyecilik” Örneği

Halk Günleri'nde vatandaşları makamında ağırlayarak soru ve taleplerini dinleyen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, bundan sonra vatandaşlarla mahallelerinde bir araya gelecek. Haftada iki defa düzenlenecek Halk Meclisleri'nde mahallelere giderek vatandaşlara yapılan çalışmaları aktaracak olan Belediye Başkanı Remzi Aydın, programlarda mahalle sakinlerini de dinleyerek sorunlara yerinde çözüm bulacak.

Başkan Aydın bu kapsamda ilk olarak Rami Yeni Mahalle ve Rami Cuma Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Rami Sosyal Tesisleri açık alanda düzenlenen Halk Meclisi'ne Başkan Remzi Aydın'ın yanı sıra AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Eyüp Belediye Başkan Yardımcıları, Eyüp Belediyesi Meclis üyeleri, İSKİ Eyüp Şube Müdürü Abdüsselam Altunkaynak, Rami Cuma ve Yeni Mahalle Muhtarları ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.

HER ZEMİNDE ŞEFFAF OLMAK İSTİYORUZ”

Belediye Başkanı Aydın programda kürsüye gelerek yaptığı konuşmada, “İki yıldır neler yaptık?, Bundan sonra neler yapacağız?, eksiklerimiz, şikayetlerimiz nelerdir? Bu akşam bunları konuşacağız. İşin özü şeffaf bir belediyecilik. Bundan sonra haftada en az iki defa mahallelerde bir araya geleceğiz. Sorunlarla ilgili, sizlerin şikayetlerinizle ilgili, öğrenmek istediklerinizle ilgili konuları konuşacağız. Hem mahallemizle ilgili hem de ilçemizle ilgili projeler konusunda değerlendirmeler yapacağız. Dolayısıyla her zeminde, her zaman istişare etmek, şeffaf olmak ve bu şekilde çalışmalarımızı devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Konuşmasının ardından Başkan Remzi Aydın, bu güne kadar yapılan çalışmalar, hayata geçirilen projeler ve Eyüp'ü daha ileriye taşımak, daha yaşanacak hale getirmek adına hazırlanan, tarihi dokuya dokunmadan modernize edecek projelerle ilgili vatandaşa bir sunum gerçekleştirdi. Sinevizyon gösterisiyle gerçekleştirdiği sunumda Başkan Remzi Aydın, insan odaklı yatırımlar sayesinde vatandaşların Eyüp'te daha konforlu, daha yeşil ve daha huzurlu yaşayacağı bir çevreye kavuşacağını, ulaşım sorununun çözümüyle ilgili atılacak adımları anlattı.

Eyüp Belediye Başkanı Aydın, sunumun ardından ise mahalle sakinlerinden gelen soru ve sorunları dinledi. Kendisine yöneltilen soru ve sorunların giderilmesi için yapılacak olan çalışmalarla ilgili gerekli birimlere bilgilendirme yapılacağını belirten Başkan Remzi Aydın, ayrıca bu çalışmaların da takipçisi olacağını belirtti.