Eyüp'ün Gizli Kahramanları

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp’e hizmet veren temizlik işçileri ile yemekte buluştu. Yüzlerce temizlik işçisini, “Eyüp’ün gizli kahramanları” olarak niteleyen Başkan Aydın, program sonunda başarılı personele de plaket verdi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp’te gece gündüz demeden, Ebu Eyyub El Ensari Hazretlerinin diyarına hizmet eden temizlik personeline bir yemek verdi. Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen yemeğe, Başkan Aydın’ın “Eyüp’ün gizli kahramanları” olarak nitelendirdiği yüzlerce temizlik işçisi katıldı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, salona girişinde temizlik personelinin alkışları ile karşılandı. Yemeğe Başkan Aydın’ın yanı sıra AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcıları ile birim müdürleri ve TAŞSAN yetkilileri katıldı.

Yemekte temizlik işçilerine hitaben bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Temizlik işleri Müdürlüğü elemanlarını, süpürgecisinden araç arkasındakine, şoförüne şefine müdürüne kadar çok önemsediğini belirterek, “Eyüp’teki gizli kahramanlarım hepinizle gurur duyuyorum. Çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Çok kişi de görmüyor hatta hakir görüyor, hatta çok iyi noktalara gelmiş olmamıza rağmen şikayet edenler oluyor, olacaktır. İnsanın doğasında var bu. Ama biz işimizi düzgün yapmaya devam edeceğiz. Eyüp Belediyesi’nin temizlik işlerinden, çalışmalarından gayet memnumum. İnşallah bu çalışmalar devam edecek beklentim bu yönde” diye konuştu.

BAŞKAN AYDIN, “MUTLULUĞUNUZ BENİ YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR”

Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin çalışma şartlarının kendisini yakından ilgilendirdiğini söyleyen Başkan Aydın, “Mutluluğunuz beni çok yakından ilgilendiriyor. Göreve geldikten sonra arkadaşlarımla yaptığımız değerlendirmelerde en az maaş alan arkadaşlarımıza olabildiğince yüksek zam yapılmasını söylemiştim o konuda bir çalışma yapıldı ve % 10’lardan % 30’lara kadar zamlar yapıldı. İnşallah 1 Ocak’tan itibaren hükümetimizin açıkladığı beyannameye göre AK Parti’nin yeniden iktidar olması halinde, asgari ücret 1300 TL olacak. O da tabii ki sizlerin maaşlarına yansıyacak. Temizlik işçilerimizin mutluluğu bizim için önemli. Ayrıca iş dışında sizler için sosyal faaliyetler devam edecek. Konya’ya hızlı tren ile gittiniz. Bunun devam etmesi için talimat verdim” dedi.

Program sonunda 2015 yılında başarı gösteren temizlik personeline plaket verildi. Onur Ödülü’nü Nurettin Şahin alırken, şoför grubunda yılın personeli Sinan Bekdemir, süpürme grubunda yılın personeli Derya Uliç, temizlik grubunda yılın personeli Semyan Ürper, kamyon grubunda ise yılın personeli Cafer Karaçelik oldu. Plaketleri sahiplerine Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın yanı sıra, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi ve TAŞSAN Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Cihan takdim etti.