Eyüp'ün Gururu Kızlarımız

Eyüp Belediyesi Spor Kulübü öğrencilerimizden Zeynep Sunay Yıldız ve Tuğçe Özkan, 2016 yılı Cumhuriyet Kupası Okullar Kros Yarışmalarında birinci oldu

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İstanbul Atletizm İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 2016 yılı Cumhuriyet Kupası Okullar Kros Yarışmaları Atatürk Olimpiyat Parkı Kros parkurunda yapıldı.

İstanbul geneli 91 okuldan 463 öğrencinin katıldığı yarışmalarda Eyüp Belediyesi Spor Kulübü öğrencilerimizden Zeynep Sunay Yıldız, Küçük Kızlar kategorisinde, Tuğçe Özkan ise, Yıldız Kızlar kategorisinde 1'inci olarak İstanbul Takımında yarışmaya hak kazandı.

Elde edilen başarıdan dolayı gurur duyduğunu ifade eden Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Spora ve sporcuya her defasında destek veriyoruz. İki kızımız Eyüp adına büyük bir başarı kazandı. Özellikle kızlarımızın bu başarıyı elde etmiş olması önemli. İkisini de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Yıldız ve Özkan, 10 Kasım'da Ankara'da gerçekleşecek olan Türkiye Kros Şampiyonasında İstanbul'u temsil edecek.

TUĞÇE ÖZKAN, MARMARA BÖLGESİ ŞAMPİYONU

Yıldız Kızlar kategorisinde 1'inci olan Tuğçe Özkan, ayrıca Çanakkale'de düzenlenen Bölgesel Kros Ligi yarışmalarında Marmara Bölgesi Şampiyonu oldu.