Feshane'de Çankırı Günleri…

2. Feshane Çankırı Tanıtım Günleri başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,18-21 Eylül 2014 tarihleri arasında düzenlenecek etkinliğin açılışında, Feshane Etkinliklerinin önümüzdeki yıllarda Yenikapı’da gerçekleştirileceği müjdesini verdi.

Başkan Topbaş Yenikapı’da 600 bin metrekare alan üzerinde yeni bir etkinlik merkezi kurulacağını söyledi. Çankırı Valiliği, Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF), Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı tarafından gerçekleştirilen 2. Çankırı Tanıtım Günleri’nin açılışına Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Eyüp Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Başkanımız Remzi Aydın, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Milletvekilleri, Ak Parti Milletvekilleri Av. İdris Şahin, Ak Parti Milletvekili Hüseyin Filiz, Ak Parti Milletvekili Sinan Kara, Ak Parti Milletvekili Erol Kaya, Milletvekili Ünal Kaçır, eski milletvekili Hikmet Özdemir, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı ilçe belediye başkanları, Çankırı Vakfı Başkanı Sami Soydal, İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz vatandaşlar katıldı.

Başkanımız Remzi Aydın, Ebu Eyüp El Ensari Hazretleri’nin hizmetkarı olarak, Çankırılıları burada misafir etmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Başkanımız Remzi Aydın’a teşekkür ederek konukları selamladı.

“Eşimin diyarı memleketimin güzel insanları” diyerek söze başlayan Başkan Kadir Topbaş, Feshane etkinliklerinin önümüzdeki yıllarda Yenikapı’da gerçekleştirileceği müjdesini verdi. Başkan Kadir Topbaş, şunları söyledi: “Çankırı’nın güzel insanları ve çok değerli konuklar, İstanbul’a hoş geldiniz ve şerefler getirdiniz Anadolu’muzun güzellikleri ve zenginliklerini özetini burada yaşamaktayız. Anadolu medeniyetleri beşiği, zengin kültürü ile her bölgesinin kendine has değerleri ile farklılık göstermektedir. Böyle güzelliklerin İstanbul’da yansıtılması değerlerimizi ve kültürümüzü geleceğe taşıma adına çok önemsediğimi ifade etmek istiyorum. Özellikle gelecek kuşaklara bizi biz yapan değerleri hatırlatmak ve değerler geleceği yürümek adına bunu çok önemsiyorum. Derneklerimize ve federasyonlarımız bu ölçekteki organizasyonlara destek veriyoruz.

Bu tip organizasyonlarda kendi bölgenizin ürünleri ve etkinliklerinde burada olunuz. Ayrıca inşallah Yenikapı’da 600 bin m2 alanda yeni bir sistem oluşturuyoruz. Bundan böyle inşallah bu tip organizasyonlar orada yapılacak. Eyüp Belediye Başkanımız çok kez Eyüplülerin yaşadığı sıkıntıları dile getirdi..Bu sıkıntıların giderilmesi ve daha rahat fonksiyonlar verme adına Yenikapı’da yeni yerde buluşmaları sağlayacağız. Eşimin diyarı memleketimin güzel insanlarının bulunduğu Çankırı’ya selam ve saygılarımı sunuyorum .“