AIESEC, Eyüpsultan ESER (Engelliler Sürekli Eğitim Ve Rehberlik Merkezi, ESER

Dünyanın lider yetiştiren en büyük gençlik organizasyonu "AIESEC" öğrencileri, Eyüpsultan ESER (Engelliler Sürekli Eğitim Ve Rehberlik Merkezi) öğrencilerimiz ile 5 hafta sürecek eğitim için bir araya geldi.

Üniversite öğrencileri ve mezunlar için sosyal sorumluluk ve profesyonel staj imkanı sunan, şirketler ve sivil toplum kuruluşlarını farklı ülkelerdeki genç yetenekler ile buluşturan dünyanın en büyük gençlik organizasyonu AIESEC, ESER'e kayıtsız kalamadı.

Dünyanın dört bir yanından farklı kültürlerden oluşan öğrencilerini ESER'e gönderen AİSEC, ESER'i araştırdığında böyle bir eğitim kurumuna karşı kayıtsız kalamadı.

ESER'in yetenekli öğrencileri ile yabancı dil eğitiminden, taş boyama sanatına kadar bir çok farklı alanda ilgilenen öğrenciler 5 hafta boyunca sürecek eğitimde hem Eser'li öğrenciler ile sosyal aktiviteler yapmış olacak hem de her biri kendi kültürlerinden bilgileri öğrencilerimize öğretmiş olacaklar.

HEM ESER'İN ÖĞRENCİLERİ HEM DE AİESEC'İN ÖĞRENCİLERİ ÇOK MUTLU

ESER'li çocuklar ile kısa sürede kaynaşan AIESEC öğrencileri derslerden arta kalan zamanlarda bile Eser'den ayrılmak istemiyor.

AIESEC öğrencileri ile birlikte vakit geçirmekten son derece keyif alan Eser'in çalışkan öğrencileri 5 haftalık eğitim programı bitmemesini istiyor.

AIESEC'li öğrenciler ise ESER ile alakalı düşüncelerini şu şekilde dile getirdi;

"Buraya bayıldım. Eğlenceli aktivitelerle dolu. Öğretmenlerin nasıl sıkı çalıştıklarını ve ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını ve öğrencilerin eğlendiklerini görebilirsiniz.

Her nasıl yardımım dokunacaksa onu sağlamak için buraya geldim. Ve bana çok şey öğrettiklerine inanıyorum. Umarım bu deneyimin sonunda daha fazlasını öğrenebilirim"