Geleceğin mucitleri SİMURG'da

Bulunduğumuz teknoloji çağında çocuklarımızın dijital dünya ile bağlarını güçlendirmek adına SİMURG 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı, uyguladığı modern eğitim metotlarıyla öğrencilerimizin yeteneklerini keşfettirmeye devam ediyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın vizyon programlarından biri olan SİMURG, derslerde uyguladığı görerek-yaşayarak öğrenme yöntemiyle öğrenciler derslerde kendilerini keşfederken hem de dersin konusu hakkında bilgi sahibi oluyorlar.

Bu doğrultuda SİMURG çatısı altından olan bilgi evi ve gençlik merkezlerimizde bulunan çeşitli atölyelerde öğrenciler belirlenen konular hakkında çalışmalar yaparak verimli dakikalar geçirmiş oluyor.

Bu güzel uygulamalı eğitimin örneklerinden bir tanesi Akşemsettin Bilgi Evi'nde gerçekleşti.

SİMURG Akşemsettin Bilgi Evi'nde öğrencilerin; hayal dünyasını genişletmek, kendine güvenini arttırmak ve yeteneklerini keşfetmek amacıyla "Geleceğin Mucitleri" isimli atölyede, "Prototip Projeksiyon Aleti" yapıldı.

Bu çalışmayla birlikte öğrenciler üretken, yenilikçi ve bilimsel yeteneklerini geliştirerek uygulama alanlarını görmüş oldu.

YENİLİKÇİ VE BİLİMSEL YETENEKLERİ ORTAYA ÇIKARIYORUZ”

Yapılan “Prototip Projeksiyon Aleti” öğrencilerin teknik bilgisi ve bilimsel yetenekleri sergilemesi adına çok güzel bir uygulama olduğunu belirten Sosyal Bilimler Öğretmeni Adem Kara, şöyle konuştu;

“Projeksiyon aleti yapım aşamasında; bir adet kutu, büyüteç ve ayna kullandık. Öğrencilerimiz eşliğinde kutu üzerinde yaptığımız uygun işlemlerden sonra büyüteç ve aynı kutuya yerleştirip, uygun açıyı yakalayarak telefonumuzun ekranındaki görüntüyü duvara yansıttık. Böylelikle yapılan uygulamayla öğrencilerin içindeki yenilikçi ve bilimsel yetenekleri ortaya çıkarmayı hedefliyoruz.”

EVDE TEKNOLOJİK ALETLERİ TAMİR ETMEYE BAŞLADIM”

Geleceğin Mucitleri Atölyesi'ne katılan 4. sınıf SİMURG öğrencisi Zeynep Nisa Ceylan, katıldığı atölyelerle birlikte evde bozuk olan elektronik eşyaları tamir etmeye başladığını belirterek şunları söyledi:

“SİMURG sayesinde katıldığım her atölye bana çok faydalı oluyor. Öğretmenlerimiz eşliğinde yaptığımız her uygulamayla kendime olan güvenim arttı. Kız olmama rağmen evde bozuk elektronik aletleri tamir etmeye başladım.”

İLERİDE TEKNOLOJİ ALANINDA ÜNİVERSİTE OKUMAK İSTİYORUM”

SİMURG'da katıldığı atölyelerle kendini çok geliştirdiğini ifade eden 5. sınıf SİMURG öğrencisi Berat Temur, “ Geleceğin Mucitleri atölyesi sayesinde teknoloji alanında kendimi keşfettim. İleride üniversitede teknoloji alanında bir bölüm okumak istiyorum” dedi.