Geleneksel Oyunlar Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Eyüp belediyesi ve Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Okullar Arası Geleneksel Oyunlar Turnuvası ödül töreninde konuşan Başkan Aydın, “Geleneksel sokak oyunlarımızı çocuklarımıza öğreterek daha meşru oyunlara teşvik etmek istiyoruz” dedi

Eyüp Belediyesi ve Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği ve 5 kategoride 43 takımın yarıştığı Okullar Arası Geleneksel Oyunlar Turnuvası ödül töreni Eyüp Cumhuriyet Ortaokulu spor salonunda gerçekleşti.

Mendil Kapmaca, Yakan Top, Seksek oyunları gibi birçok oyun dalında öğrencilerin kazanmak için yarıştığı Okullar Arası Geleneksel Oyunlar Turnuvası ödül törenine, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

Geleneksel oyunlarımızı yaşatmak istiyoruz

Başkan Remzi Aydın törende yaptığı konuşmada, “Sokak oyunları Eyüpte yaşıyor ve inşallah Eyüpte de canlanacak. Seksek, yakan top ve mendil kapmaca gibi oyunlar bizim geleneksel çocuk oyunlarımız. Zamanla unutulmaya yüz tutmuş bu oyunlarımızı Eyüp Belediyesi olarak Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde tekrar yaşatmak istedik. Bu anlamda çocuklarımıza bu oyunları öğreterek, onları tekrar kazanmaya çalışıyoruz. Bu tür yarışmalarla çocuklarımızın meşru olarak oyalanabilecekleri oyunlara teşvik etmiş oluyoruz” dedi.

Başkan Aydın hakemlik yaptı

Renkli görüntülere sahne olan turnuvanın mendil kapmaca oyununda çocuklara hakemlik yapan Başkan Aydın, oyun bitiminde kaybettikleri için üzülen Feridun Tümer İlkokulu takım kaptanı Taha Çifçiyi öperek teselli etti.

Turnuva sonunda yarışan bütün öğrencilere, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından imzalanan katılım belgesi verildi.