Gelenekten geleceğe öğretmen olmak Kılavuz Akademi'de

Eğitim anlamında sistemli yapısı ve ortaya koyduğu yenilikçi çalışmalarla eğitimde ulusal marka olan SİMURG 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı, kendini her daim geliştirerek mükemmeliyetçi çalışmalarına devam ediyor.

Göreve geldiği andan itibaren eğitime büyük önem veren Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın vizyonu doğrultusunda kurulan SİMURG, öğrencilerin gelişimini düşündüğü kadar eğitim veren öğretmenlerin gelişimini de düşünüyor.

Eğitimin sürekli gelişen ve çağın gerekliliklerine göre aksiyon alınması prensibine sahip olan Eyüpsultan Belediyesi, SİMURG çatısı altında Kılavuz Akademi'yi hayata geçirerek 5-25 Yaş Arası Yaygın Eğitim Programı’nın eğiticilerin gelişimini, sistemin kendini yenilemesini ve sürdürmeyi hedefliyor.

Kılavuz Akademi’de eğiticilerin verimliliklerini artırmak için seminerler, programlar düzenleniyor.

Başarı, düzenli olarak ölçülürken eğiticiler aldıkları destekle öğrencileri daha iyi anlıyor; dersleri daha nitelikli şekilde işliyor.

Bu doğrultuda “Kılavuz Akademi Öğretmen Gelişim Programları” kapsamında Prof.Dr. İrfan Erdoğan'ın sunumuyla SİMURG öğretmenlerine yönelik 'Gelenekten Geleceğe Öğretmen Olmak' konulu seminer gerçekleştirildi.

GELENEK VE GELECEK İKİLEMİNDE ÖĞRETMEN OLMAK

Düzenlenen seminerde gelenekselden modern eğitime geçiş aşamasında ikilem yaşamamak adına Prof. Dr. İrfan Erdoğan'ın faydalı sunumu, öğretmenlerin mesleki gelişimine fayda sağlayarak dinamizm kattı.

Bu noktada düzenlenecek zümre toplantıları ve okul mesleki gezilerinin yanı sıra seminerler yoluyla da öğretmenlerin her açıdan gelişimi sağlanıp, eğitim camiasına katkı sağlayacak önemli çalışmalar ortaya konması sağlanıyor.

Kılavuz Akademi tarafından yürütülen “Öğretmen Gelişim Seminerleri” kapsamında her ay eğitim camiasında önde gelen bir akademisyen konuk olacak.

PROF.DR. İRFAN ERDOĞAN KİMDİR

Halihazırda İstanbul Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı olan Pof.Dr. İrfan Erdoğan, 1985 yılında Gazi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olmuştur.

Akademik hayatına Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamlayarak devam etmiştir.

İstanbul Üniversitesi’nde çeşitli idari görevler de üstlenen İrfan ERDOĞAN, 2006-2008 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ayrıca ERDOĞAN’ın yurt içi ve yurt dışında yayınlanan birçok makalesi ve kaleme aldığı 17 kitabı mevcuttur.