Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Kariyer Buluşmaları, Eyüpsultan'da Gündem programı

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Kariyer Buluşmaları etkinliği gündeme geldi.

Kariyer Buluşmalarında gençlerin kendisine dönüşünün nasıl olduğu sorusuna Başkan Remzi Aydın, şu yanıtı verdi;

"Son derece olumlu. Benim aldığım feedbacklar oldukça olumlu, çevreden de aldığımız yorumlar olumlu. Tabi çocuklar büyük bir ilgiyle dinliyorlar. Biz standart bir konferans tarzında konuşmuyoruz. Ben interaktif konuşuyorum, espri yapıyorum, soru soruyorum, onlar da bana soruyorlar.

Yani tam bir interaktif ortam gerçekleşiyor. Belki onların ummadığı, beklemediği bir konu ile başlıyorum. Ve şaşırıyorlar tabi, fark ediyorum. Süreç geçtikçe ve ilerledikçe, ilgiyle ve dikkatleri dağılmadan dinliyorlar. Çünkü dilleriyle konuşuluyor, kendi anlayabilecekleri üslupla konuşuluyor"

Başkan Remzi Aydın, gençler ile bir abi-baba-arkadaş gibi konuştuğunu söyledi ve şöyle devam etti;

"Dinamik bir ortam oluşturmaya çalışıyorum. Bir abi gibi, bir arkadaş gibi, bir baba gibi, yerine göre konuşuyorum. Dolayısıyla onların da ilgisini çekiyor ve ciddi katılımlar olduğunu söyleyebilirim. Çok memnun kalıyorlar.

Daha sonra bana gelen gençler çok etkilendiklerini söylüyorlar ve etkilendikleri şeyleri söylüyorlar. Ve gerçekten de amacına ulaştığını görüyorum. Temel ilkelerimiz diyebileceğimiz şeyleri çocukların ve gençlerin prensip olarak anladığını ve aldığını yüreklerine, gönüllerine kazıdıklarını görebiliyorum.

"ÇOK ÖNEMLİ KARARLAR VERDİKLERİNİ GÖREBİLİYORUM"

Çok önemli kararlar verdiklerini görebiliyorum. Sizin düşüncelerinizi ve görüşlerinizi dinledikten sonra böyle karar verdik diyebiliyorlar. Hayati kararlar aldıklarını görebiliyorum stratejik anlamda. Tabi aslında bence de olması gereken bu. Onların anlayabileceği bir dille onlara tecrübe aktarmak bu çok önemli.

Tecrübe zaten bize ait bir şey, üslup ve iletişim kanallarının onlara uygun olması bu tecrübe aktarımını kolaylaştırıyor ve gerçekten açık kanallar bulabiliyorsunuz. Bence güzel bir şey yapıyoruz. Ben tamamen spontane konuşuyorum, herhangi bir kurgu yok kafamda. O anda aklıma gelen, gördüğüm duyduğum şeylerden yola çıkarak anlatıyorum"