Gençler Eskişehir Hasırca Gençlik Kampı'nda Dosyası Eğlendi...

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın, göreve gelişinin hemen ardından başlatmış olduğu gençlik kampları, bu sene Eskişehir Hasırca Gençlik Kampı'nda gerçekleştirildi.

Eskişehir merkeze 40 dk 'lık mesafede, 100 dönümlük bir araziye kurulmuş, doğayla iç içe olan Eskişehir Hasırca Gençlik Kampı'na 760 gencimiz katıldı. 2 – 7 Ağustos erkek, 7 – 12 Ağustos'ta ise kız öğrencilerin katıldığı kamp, yoğun talep görünce 12 - 17 Ağustos tarihleri arasında kız öğrenciler için 3. bir kur daha düzenlendi.

Gençler, Kampta Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler

Kamp süresince Eskişehir'in tarihi ve turistik yerlerini gezen, kamp alanında bulunan etkinlik istasyonlarından faydalanan gençler, yaz tatili içerisinde, teknolojiden uzak, doğayla iç içe bir kamp dönemi geçirdiler. Kamp içerisinde voleybol, basketbol, paintball, okçuluk, bisiklet, tarihi oyunlarımızdan matrak, sokak oyunları, yüzme, el sanatları, müzik, tiyatro, drama, trekking gibi birçok etkinliklerle gençlerimiz gün boyu sıkılmadan tatilin tadını eğlenerek ve öğrenerek çıkardılar.

Ailelerinden ilk defa ayrılan farklı yaş gruplarındaki gençlerimiz, tek başlarına özgüven kazanabilecekleri bir ortamda, sahne performanslarıyla kendilerine ifade edebilme becerisi de kazandılar. 5 gece 6 gün süren kampta, telefonları kapalı olan gençler, birbirleriyle sohbet edebilmenin, birbirlerini fark edebilmenin, gruplarıyla oyun üretebilmenin mümkün olduğunu, teknolojiden arındırılmış bir ortamda kendilerini farkedebilmenin, doğayla başbaşa kalabilmenin keyfini yaşadılar.

Başkan Aydın, Kampta Gençlerle Bol Bol Sohbet Etti

Eskişehir Hasırca Dostluk ve Kardeşlik Kampı'nı ziyaret eden, aktiviteleri yerinde izleyen ve gençlerle bol bol sohbet etme fırsatı bulan Başkan Remzi Aydın, kampla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Eyüpsultan Belediyesi olarak dört dönemdir yaz ve kış kampları gerçekleştiriyoruz. 4,5 yılda Kurtkemeri, Bolu, Bursa, Manisa, Antalya, Kastamonu ve Kefken'de gerçekleştirdiğimiz yaz ve kış kamplarımızdan şimdiye kadar 3965 gencimiz faydalandı. Bu sene 760 öğrencimizi Eskişehir'de Hasırca Gençlik Kampı'na götürdük. Çocuklarımız bu tarz kamplarla sosyal çevrelerini geliştirip, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kuruyorlar. Gençlerimiz arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirip bol bol sohbet edip, kendi kendine yetebilmeyi, zorluklar karşısında dirayetli olmayı öğreniyorlar.

Göreve geldiğimiz günden itibaren gençlere ve çocuklara önemli yatırımlarda bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz. Bilgi evleri, gençlik merkezlerimizde, eğitsel, kültür sanat, spor aktiviteleri, değerler eğitimi, kaliteli atölye eğitimleri ile çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini sağlayacak önemli çalışmalara imza attık. Okullara adeta kamplar kurduk ve bunun meyvelerini almaya başladık.”

“UNUTULMAYACAK BİR KAMP DENEYİMİ YAŞADIK”

Eyüpsultanlı gençler, Eskişehir Hasırca Kampı'nda, teknolojiden uzak, doğayla iç içe, beş gece altı gün boyunca aktivite, gezi ve seminerlerle eğlenceli ve faydalı bir kamp deneyimi yaşadılar

Enes Ömer Sivil: “18 yaşındayım, İhsan Mermerci Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisiyim. Daha önce kamp deneyimim olmuştu ama Eyüpsultan Belediyesi'nin düzenlediği yaz kampına ilk kez katılıyorum. Eyüpsultan Belediyesi çok güzel bir kamp hazırlamış. Burada etkinliklerin yanısıra Eskişehir'i de gezme fırsatımız oldu. Arkadaşlık ortamı çok güzel. Her şeyiyle dört dörtlük bir kamp olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Mertcan Acar: “13 yaşındayım, Feridun Tümer Ortaokulu 8.sınıf öğrencisiyim. Kampa Yeşilpınar Mahallesi'nden katılıyorum. Daha önce Kefken Yaz Kampı'na katılmıştım. Bu benim ikinci kamp deneyimim. Başkanımız Remzi Aydın'a çok teşekkür etmek istiyorum bize böyle bir kamp deneyimi yaşattığı için. Arkadaşlarımızla iç içe çok güzel bir kamp dönemi geçirdik. Etkinliklerin yanı sıra Eskişehir'i gezme fırsatımız da oldu.”

Metin Erer: “13 yaşındayım, Dede Korkut Ortaokulu 8. sınıf öğrencisiyim. Nişanca Mahallesi'nden geliyorum. Üç yıl önce Bolu Kampı'na katılmıştım, orası da çok eğlenceli geçmişti. Eskişehir Kampı da çok güzel geçti. Burada bol bol havuzda yüzdük, etkinlikler yaptık. Kamp liderlerimiz de bizlere karşı çok iyiydi. Ben en çok gece etkinliklerinden keyif aldım. Bir de Eskişehir'i gezdik, ben çok beğendim, güzel bir şehir. “

Furkan Bican: “16 yaşındayım, Etiler Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisiyim. Kampa Alibeyköy'den katılıyorum. Daha önce Antalya Kış Kampı'na katılmıştım. İlk defa bir yaz kampına katılıyorum. Kamp alanını çok beğendim. Doğayla iç içe, etkinlikler ve gezilerle dolu dolu bir kamp dönemi geçirdik. İnşallah önümüzdeki sene de gelebilirim. Kamp deneyimi olmayan arkadaşlara da kesinlikle tavsiye ederim.”

Muhammet Enes Sarısakaloğlu: “16 yaşındayım, Etiler Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisiyim. Alibeyköy'de oturuyorum. Bu yaz bir vakfın kampına katılmıştım ama o kadar zevkli değildi. Burası daha eğlenceli. Arkadaşlarla daha çok eğleniyoruz. Burada yemekler de, odalar da güzel. Diğer kampta çok sıkılmıştım burada etkinlikler ve gezilerle sıkılmaya bile vaktiniz olmuyor. Sabah akşam sürekli bir aktivite oluyor. Başkanımız Remzi Aydın'a çok teşekkür ediyorum.”

Anıl Tekemen: “15 yaşındayım, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10 sınıf öğrencisiyim. Güzeltepe Mahallesi'nden katılıyorum. Geçen sene Kefken Yaz Kampı'na katılmıştım. Çok sevdiğim için bu sene de katılmak istedim. Burada çok yoğun bir kamp dönemi geçirdik. Çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. İyi ki kampa katılmışım. Evde olsaydım boş boş oturacaktım. Burada kendime yeni arkadaşlar edindim. Etkinliklerle, gezi ve sohbetlerle eğitici ve öğretici bir kamp dönemi geçirdim.”

Hüseyin Erdem: “18 yaşındayım, Sefaköy Anadolu Lisesi'nden mezun oldum. Topçular Mahallesi'nde oturuyorum. Geçen sene Kefken Yaz Kampı'na katılmıştım. Eskişehir Kampı da çok güzel geçti. Şehir gezisi çok iyiydi. Eskişehir'i tanıma fırsatımız oldu. Seminer ve etkinlikler de kampı daha eğlenceli kılıyor. Bu tarz kamplar insana tecrübe katıyor. O yüzden herkesin kamplara katılmasını tavsiye ederim.”

Ahmet Günlemiş: “15 yaşındayım 10. Sınıf Yedikule Anadolu Lisesi öğrencisiyim. Daha önce Manisa ve Bolu kamplarına katılmıştım. Bu benim 3. kamp deneyimim oldu. Kamplarda arkadaş ortamını ve etkinlikleri çok seviyorum. Bu sene de çok eğlenceli bir kamp dönemi geçirdik. Arkadaşlarla hem birlikte kaldık, hem de çeşitli aktivitelerle eğlendik. Başkanımız Remzi Aydın'a biz gençlere verdiği desteklerden dolayı ve böyle bir kamp yapma fırsatı verdiği için ayrıca teşekkür ediyorum.”

Serkan Usluoğlu: “18 yaşındayım, Mehmet Suat Evyap Lisesi mezunuyum. Arkadaş ortamı çok iyiydi. Kamp liderleri ile abi kardeş ilişkimiz vardı. Kamptaki bütün etkinlikler çok iyiydi. Kamp alanı çok büyük olduğu için birçok etkinliği yapma şansımız oldu. İlk defa bir kampa katılıyorum. Şimdi keşke daha önce kamplara katılsaydım diyorum. Eyüpsultan Belediyesi'ne ve Başkanımız Remzi Aydın'a bize böyle bir imkan sunduğu için teşekkür ediyorum.”

Ahmet Kerem Söğütlü: “15 yaşındayım, Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencisiyim. Güzeltepe Mahallesi'nden kampa katılıyorum. Geçen sene arkadaşlarla Kefken kampına katılmıştım. Orası da çok eğlenceliydi, burası da çok eğlenceli. Gerek arkadaşlık ortamı, gerekse aktivitelerle her şey çok güzel geçti. Herkesin mutlaka böyle bir kamp deneyimi yaşaması gerektiğini düşünüyorum.”

Azim - Hafız Samet Acır: “15 yaşındayız, Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencisiyiz. Yeşilpınar'da oturuyoruz. Daha önce Kastamonu ve Antalya Kış kamplarına katıldık. İlk defa yaz kampına katılıyoruz. Etkinlikler, seminer ve gezilerle çok güzel bir kamp oldu. Yeni arkadaşlar edindik, çevremiz genişledi. Teknolijiden uzak, doğayla iç içe unutulmayacak bir kamp deneyimi yaşadık.”

“KAMPTA YENİ ARKADAŞLIKLAR KURUP, GÜZEL BİR DENEYİM YAŞADIK”

7 – 12 Ağustos tarihleri arasında Eskişehir Hasırca Gençlik Kampı'nın ikinci kuruna katılan kız öğrenciler kamptan mutlu ayrıldılar…

Zehra İlhan: “13 yaşındayım. Eyüpsultan Belediyesi'nin Bilgi Evi öğrencisiyim. İlk defa kampa katılıyorum. Burada zamanımız çok güzel geçti. Hiç tanımadığımız insanlarla çok iyi arkadaşlıklar edindim. Her şey çok güzeldi. Yüzdük, paintball oynadık. Her gece şenlikler düzenlendi. Sonra biz gösteriler yaptık. Çok eğlendik. Bir daha olsa yine gelirim. “

Erva Yılmaz: “16 yaşındayım. Akşemsettin'den katıldım Eskişehir kampına. Daha önce de Antalya kampına katılmıştım. Çok eğlenceli geçmişti. Burada da yüzdük, bisiklete bindik. Ok attık. Birlikte farklı seminerlere katıldık. Eğlenceli şeyler öğrendik. Kendimize bileklik yaptık. Çok eğlenceli geçti. İki kampım da çok güzeldi.”

Elif Süleymanoğlu: “18 yaşındayım. Liseden yeni mezun oldum. Rami'de oturuyorum. Kampa ilk kez katıldım. Kamptan çok memnun kaldım. Bu kadar güzel geçeceğini ummuyordum. Yeni arkadaşlıklar edindim. Burada liderlerimiz sayesinde günlerimiz dolu dolu geçti. Burada bol bol bisiklete bindim. Okçuluk atışları yaptık. Ben ilk kez oku elime aldım. Manevi eğitimler verilmesi de çok güzel. Burada geçen zamanımızı anlamlandırdı. Kampta çok mutlu oldum.”

Zehra Oruç: “Kampa İmar Blokları'ndan katıldım. 18 yaşındayım. Daha önce Kefken, Bolu ve Antalya kamplarına katılmıştım. Diğer kamplarım gibi bu kampım da çok güzel geçti. Farklı farklı etkinlikler yaparak günlerimiz verimli geçti. Bisiklet sürdük çok zevkliydi. Eskişehir gezimiz oldu. Birçok farklı mimariyi görme şansı elde ettik. Burada güzel ve eğlenceli vakit geçirdik. Desteklerinden dolayı Başkan Remzi Aydın'a teşekkür ederim.”

Pelinsu Solgun: “15 yaşındayım. Akşemsettin'den katıldım. Daha önce Kefken kampına katıldım. Çok eğlenceli ve keyifliydi. Burası çok eğlenceli geçti. Bisiklet sürdük, ok attık. Günlerimiz keyifli geçti. Arkadaşlarımızla ve doğayla iç içeydik. Bize böyle bir imkan sağladığı için Başkanımıza teşekkür ederim.”

Şuranur Sağır: “14 yaşındayım. Kampa Pirinççi Bilgi Evi’nden katıldım. Çok memnun kaldım. Sabah kalktığımızda spor yaptık. Kahvaltıdan sonra yüzme imkanımız oldu. Buraya arkadaşlarımla geldim. Birlikte vakit geçirmek çok güzeldi. Başkanıma çok teşekkür ederim.”

Hümeyra Kıymaz: “17 yaşındayım. Alibeyköy’den katıldım. Güzeltepe Gençlik Merkezi’nden başvurdum. Daha önce Kefken kampına gittim. Oradan çok memnun kaldığım için Eskişehir'e gelmek için tekrar başvurdum. Kamp çok güzel geçti. Yeni arkadaşlar edindim. Burada çok güzel etkinlikler yaptık. Kaldığımız yerler çok güzeldi. Voleybol oynadık. Bu imkanı bize sunduğu için Başkan Remzi Aydın'a teşekkür ederim.”

Cemre Can: “15 yaşındayım. Eyüpsultan Merkez’den katıldım. Daha önce Kefken ve Antalya kampına katılmıştım. Bu kamplarda yüzme, voleybol, el sanatları gibi etkinliklere katıldığım için çok mutluyum. Gündüz ve gece teleskopla gözlem yapma fırsatı bulduk. Bu kamplar sayesinde daha çok sosyalleştim. Burdan Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Ayşenur Altay: “17 yaşındayım. Rami'den katıldım. Belediyenin bütün kamplarına katıldım. Kampları çok seviyorum. Bilmediğim konular hakkında bilgi sahibi oldum. Bence kamplar bir öğrencinin kendini keşfetmesi için çok iyi bir fırsat. Başkanımıza verdiği imkanlardan dolayı teşekkür ederim.”

Yonca Dalğın: “Marmara Üniversitesi Tarih mazunuyum. 24 yaşındayım. Bu kampa lider olarak katıldım. Daha sonra burada hapkidoyu tanıttım. Hapkidoyu öğrenciler çok beğendiler. Başkan Remzi Aydın sayesinde Eyüpsultan gençlik merkezlerinde hapkido kursu açıldı. İnşallah bundan sonraki süreçte de devam edecek. Öğrencilerimiz hapkido eğitimi aldıkları için çok mutlular. Kendilerini hem özgüven olarak hem bedensel olarak geliştirebileceklerini düşünüyorlar. Bu fırsatı bize tanıdığı için Başkan Remzi Aydın'a teşekkür ediyoruz.”