Gençler, Simurg Kış Kampı'nda buluştu

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın gençlere yönelik en önemli projelerinden biri olan 5-25 yaş arası yaygın eğitim programı Simurg'un, bu sene Antalya Kepez'de kız öğrencilere yönelik düzenlediği Kış Gençlik Kampı başladı.

Salı sabahı yola çıkan Simurglu öğrenciler, akşam saatlerinde Antalya'nın Duacı köyünde bulunan kamp alanına ulaştı.

Kampa varan öğrenciler dinlenerek yol yorgunluklarını attıktan sonra akşam yemeğini yediler. Öğretmenleri eşliğinde kampı tanıma fırsatı bulan öğrenciler, etkinlik alanlarını gezdiler.

MİNİ GOLF'TEN OKÇULUĞA HAPKİDO'DAN EL SANATLARINA BİRÇOK AKTİVİTE

Ertesi gün sabah sporu ile güne başlayan öğrenciler, kahvaltının ardından farklı etkinlikleri yapmak üzere gruplar halinde ayrıldılar.

Mini golf'ten okçuluğa, el sanatlarından tenise, Hapkido'dan İlk Yardım eğitimine kadar birçok alanda etkinliklere katılan Simurglu gençler, daha sonra öğle yemeği yediler.

Yemeğin ardından dolu dolu vakit geçirmeye devam eden öğrencilerin bir kısmı voleybol, basketbol gibi sporları yaparken bir kısmı da maneviyat eğitimine katıldı.

Maneviyat eğitiminde, Ebû Eyyub el-Ensari’nin kim olduğunu, hayatını, İstanbul’a gelmesini ve vefatını dinleyen öğrenciler, isminin de tahlilini yaptılar.

ÖĞRENCİLER MEMNUNİYETLERİNİ DİLE GETİRDİLER

Kamp alanında eğlenceli ve verimli vakit geçiren öğrenciler, burada yarı yıl tatillerinin bir kısmının da olsa çok verimli geçeceğini ve şimdiden çok eğlendiklerini dile getirdiler.

27 OCAK CUMARTESİ SON BULACAK

Paintball, doğa gezileri ve hayvanat bahçesi gezisi gibi etkinlikler de yapacak olan genç öğrenciler, temiz havanın ve doğanın tadını çıkarıyor.

Antalya Kepez'de gerçekleştirilen Kış Gençlik Kampı, 27 Ocak Cumartesi günü son bulacak.