Giresun Günleri Büyük Coşkuyla Başladı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın 9. Giresun Günleri açılışını gerçekleştirdi. Giresun Günleri’nin başlaması nedeniyle Eyüp Sultan Meydanı’ndan Feshane’ye Mehter Takımı’nın çaldığı mehter marşları eşliğinde coşkulu bir kalabalıkla yürüyüş düzenlendi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de katıldığı Giresun Günleri’nin startı ise girebi, nacak, ve oraklarla Serender’in kapısına bağlanan golan diye tabir edilen ipin kesilmesiyle verildi.

Cuma namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılan Belediye Başkanı Remzi Aydın, namazın ardından Feshane’de gerçekleştirilen Giresun Günleri’nin açılışı için Eyüp Sultan Meydanı’nda oluşturulan korteje geçti. Başkan Aydın, Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Giresun’un farklı ilçelerinin Belediye Başkanları ile birlikte Mehter Takımı tarafından çalınan mehter marşları eşliğinde Feshane’ye yürüdüler. Yürüyüş sırasında Başkan Remzi Aydın vatandaşlara Giresun fındığı dağıttı. Yürüyüşe çok sayıda vatandaş da katıldı.

3 Mayıs 2015 tarihine kadar sürecek olan Giresun Günleri’nin açılışı da bir o kadar coşkulu gerçekleşti. Başkan Aydın ve protokol, Feshane’de Giresun Günleri için kurulan Giresun’a özgü yayla evi olan Serender’de oturdular. Başkan Remzi Aydın, Serender’in balkonundan yaptığı konuşmada Giresun’a ve tüm Giresunlulara gösterdikleri birlik ve beraberlik için teşekkür ederken, Giresun Günleri’nin hayırlı olmasını, her geçen yıl katılımın artarak devam etmesini diledi. Daha sonra ise Başkan Remzi Aydın, vatandaşlara Giresun Eynesil standında keserle koz helvası keserek vatandaşa dağıttı.

Giresun Günleri’nin açılışına Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’de katıldı. Konser salonunda düzenlenen protokol konuşmalarının ardından Bakan Eroğlu, Başkan Remzi Aydın, Giresun Federasyonu Başkanı Turan ve diğer konuklar Serender’in kapısına bağlanan golan diye tabir edilen ipi, girebi, nacak ve oraklarla keserek açılışı gerçekleştirdiler.