Giresunlular Yenikapı'da Buluştu

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Giresun Tanıtım Günleri” açılış töreninde binlerce hemşehrisiyle bir araya geldi.

Giresun Federasyonu tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen “Giresun Tanıtım Günleri” Yenikapı’da düzenlenen coşkulu bir programla başladı. Doğal, kültürel zenginliklerin sergileneceği ve adeta açık hava müzesine dönüşecek olan etkinlikte Giresun'un her yönüyle tanıtılması hedefleniyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da Yenikapı'da düzenlenen etkinliğe katılarak hemşehrileri ile bir araya geldi. Koz helvası keserek vatandaşlara dağıtan ve Giresun yöresine has ürünlerin sergilendiği etkinlik alanını gezen Başkan Remzi Aydın, alanı dolduran binlerce Giresunlunun yoğun ilgisi ile karşılaştı.

YENİKAPI BİNLERCE MİSAFİRİ AĞIRLIYOR

Renkli görüntülerle, yöresel ürünlerle misafirlerini ağırlayan ve 3 gün boyunca devam edecek olan Giresun Günleri’nde bir konuşma yapan Başkan Remzi Aydın, hemşehrilerini selamlayarak, katılımlarından dolayı hepsine teşekkür etti, bu birlik ve beraberliklerinin daimi olması temennisinde bulundu.

Federasyon Başkanı Kuğu ise yaptığı konuşmada, “Bizim buradaki amacımız gurbet ile sıla arasındaki bağı oluşturabilmektir. Bunların yanı sıra birliğimizi, beraberliğimizi göstermek istiyoruz” diye konuştu.