Göktürk Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi'ne Coşkulu Açılış

Eyüp’teki Göktürk Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi coşkulu bir törenle açıldı. Açılışta Engin Gürkey’in perküsyon gösterisine izleyiciler de katıldı, ortaya renkli görüntüler çıktı.

Daha önce Eyüp Belediyesi Ek Hizmet Binası olan bina, Göktürk Gençlik ve Kültür Merkezi olarak yeniden dizayn edildi. Tiyatro salonu, kütüphane, sergi salonları ve spor salonuyla binlerce Göktürklüye hizmet verecek olan Kültür Merkezi, coşkulu bir açılışa sahne oldu.

Törene Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Protokol konuşmaları ile başlayan tören Engin Gürkey ve Perküsyon orkestrasının sahne alması ile renklendi. Vatandaşlar gösteri öncesi kendilerine dağıtılan deflerle orkestraya eşlik etti. Birçok vatandaş def ile şarkılara ritim tutarak doyasıya eğlendi. Kimi vatandaşlar ilk defa böyle bir açılış törenine geldikleri için cep telefonları ile gösteriyi kaydetti. Gösterinin ardından sahneye çıkan Başkan Aydın da baterinin başına geçerek küçük bir gösteri yaptı. Protokol üyelerinin de sahneye gelmesi ile açılış kurdelesi kesildi.

“ÖZGÜN, SIRA DIŞI BİR AÇILIŞ”

Kültür ve sanat faaliyetlerinin sürekli yaşatılması gerektiğini belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Çok güzel mekanlar açmanıza rağmen içini insanlar ile dolduramazsanız, heyecan ve sanat koyamazsanız hiçbir şey ifade etmiyor. Özgün sıra dışı bir açılış yapalım dedik, sanatı ve kültürü hissettirmek istedik. Vatandaşlarımızın buradaki faaliyetlere katılmasını istediğimiz için böyle bir açılış yaptık” dedi.

“BÖYLESİNE İLK KEZ KATILDIK”

İlk defa bu kadar renkli açılış programına katıldığını ifade vatandaşlar, “Daha önce açılış programlarına gitmiştik ama böylesine ilk kez katıldık. Çok eğlendik. Açılışın sıkıcı olacağını düşünüyorduk. Ama hiç öyle olmadı çok güzel ve eğlence dolu bir program oldu” şeklinde konuştular.

Açılışın ardından Başkan Aydın Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi'nde bulunan derslikleri dolaşarak kursiyerle konuştu, Eyüp Sultan'ın eski ve yeni hallerinin görüntülendiği fotoğraf sergisini gezdi.