Göktürk ve Kemerburgazlı Esnaflarla Yemek

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Göktürk ve Kemerburgazlı esnaflarla, Kemerburgaz Kurtkemeri Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen bir yemekte buluştu.

Başkan Remzi Aydın’ın evsahipliğinde düzenlenen yemeğe, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Abdurrahman Kurt, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Belediye Başkan yardımcıları ile Göktürk ve Kemerburgazlı esnaflar katıldı.

Başkan Remzi Aydın, Eyüp’te 8 aylık çalışmalarının bir özetini sunduktan sonra Göktürk ve Kemerburgaz’da gerçekleştirilen projeleri özetledi.

Esnaflarla yapılan bu yemekli toplantıların tüm mahallelerde sık sık düzenleneceğini ve geleneksel hale getirileceğini belirten Remzi Aydın, şunları söyledi:

“Sizlerle sık sık biraraya gelerek dertleşmek, sevinçlerimizi paylaşmak, tanışmak sorunlarınızı isteklerinizi dinlemek istiyorum. İlçemizin her köşesinde, her insanımıza hizmet etmek bizim borcumuz. Göktürk bu anlamda hem şanslı hem şanssız… Buraya baktığımızda Eyüp’ün diğer mahalleri ile karşılaştırdığımızda çok nezih ve güzel bir mahalle... Ancak Göktürk’ün sorunları da zaman içerisinde artmış ve kronik hale gelmiş. İmar durumundan kaynaklanan bir otopark sorunu var. Caddeler artık ihtiyacı karşılayamıyor. Sokak hayvanları, çöp kokusu sorunu var. Biz her hafta salı günleri aylardır sizinle Göktürk Merkez binamızda buluşarak sizlerin sorunlarını dinliyoruz. Bu sorunların üzerine gidiyoruz ve en kısa zamanda çözeceğiz. Ben çözülmeyecek bir sorun olmadığına inanıyorum. Sorunlarınızı çözmek noktasında çok samimiyiz ama hepsini çözebilir miyiz? Onu da bilemiyorum. Ama şuna eminim sorunların çözülmesi noktasında elimden gelen her türlü gayreti sonuna kadar zorlayacağımızdan eminim.”

Kültür, sosyal hizmetler ve eğitim konusunda zirve belediyelerden biri olmak hedefini de ifade eden Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençleri ve çocukları çok önemsiyoruz. Onun için eğitim, kültür, sanat, spor ve elbette ki sosyal hizmetlerimiz bu Belediyecilik alanında bizim vizyonumuzu oluşturuyor . Bize nasıl bir Belediye olarak tanınmak istiyorsunuz? diye sorulduğunda ‘Kültür ve sosyal belediyecilik alanında zirve belediyelerden biri olmak istiyoruz’ diyoruz.. Ya da ‘gençlere ve çocuklara en fazla önem veren Belediye olmak istiyoruz’ diyoruz. Yine, “spora en fazla önem veren Belediye olmak istiyoruz” da diyoruz. Tamamen bana ait bir projemiz var. 10-20 yaş projemiz. 10-20 yaş arasındaki çocuklarımızın mutlaka okul sonraları bir şeyle meşgul etmek istiyoruz. Nedir bunlar ya spor ya sanat ya da kültür her üç kategoriden biriyle buluşturmak istiyoruz. Bunda hedefimiz net, çocuklarımızın okul dışındaki alanlarını zamanlarını hem fiziksel hem de ruhsal geliştirmek ve enerjilerini harcatmak istiyoruz. Bu çok önemli ve anlamlı bir projedir. İnşallah model olacak.”