Göktürk'te “Bağımlılıkla Mücadele Semineri”

Göktürk Kültür Sanat Merkezi’mizde düzenlenen ailelere yönelik “Bağımlılıkla Mücadele” semineri büyük ilgi çekti. Aile ve Çift Terapisti Fatih Kılıçarslan tarafından sunulan seminerde, bağımlılıkla mücadele yöntemleri anlatılarak yol açan sebepler masaya yatırıldı.

Ruh sağlığı alanında çıkardığı kitaplarla tanınan Terapist ve aynı zamanda da Sosyal Hizmetler Uzmanı olan Fatih Kılıçarslan, seminerde önce bağımlılıkla mücadele yöntemlerini anlattı.

Kılıçarslan, bağımlılığın ortaya çıkma sebeplerinden en önemlilerinden birinin, “Ailelerin çocukların ergenlik dönemindeki sorunlarını iyi yönetememesinden“ kaynaklandığını söyledi.

Kılıçarslan “Her gün farklı sağlık merkezlerinde uyuşturucuyla tedavi için gelen insanların sayısı artıyor. Bağımlılık yanı başımızda duruyor. Mahallemizde ve sokaklarımızda uyuşturucu kullanım sayısı artıyor. Araştırmalara göre İstanbul’daki taksi ve dolmuş şoförlerinde de bağımlılık artıyor. Sentetik uyuşturucudan ölenlerin sayısı 400’ü aştı. Bağımlılık sadece sağlık sorunlarını değil aynı zamanda da can güvenliği riskini de ortaya çıkarıyor. Anne ve babanın hataları yüzünden aileye bağlı olamayanlar maddeye bağımlı olmaya başlıyor” dedi.