Gönül Sofrası Bu Kez Esentepe'de Kuruldu

Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarları kapsamında Esentepe Mahallesi sakinleri hazırlanan iftar sofrasında bir araya geldiler.

Esentepe’de düzenlenen iftar programına katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da, masaları dolaşarak tüm vatandaşların hatırını sordu. Mahalle sakinleri kurulan iftar sofrasını akşam saatlerinden itibaren doldurmaya başladılar. Vatandaşlar aileleri ile birlikte katıldıkları iftar sofrasında ezan vaktini beklerken çocuklarda Karagöz Hacivat oyunu ile eğlendiler. Tasavvuf müziği sanatçısı Cengiz Çeliker de birbirinden güzel eserleri Esentepe sakinleri için seslendirdi.

Masaları dolaşan ve zaman zaman da sorunları dinleyen başkan Aydın’a vatandaşlar da hazırlanan iftar sofrası için teşekkür etiler. İftar sofrasında bulunan bazı çocuklar Başkan Aydın’dan imza istediler. Çocukları imza dağıttığı sırada mahalle sakinlerinden bir vatandaş da Başkan Remzi Aydın’ın yanına gelerek imza istedi.

“SOFRAMIZI ŞEREFLENDİRDİĞİNİZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Ezan öncesinde bir konuşma yapan Başkan Remzi Aydın “Esentepe sakinleri samimilikleri, sıcaklıkları ve içtenlikleri ile her daim yanımızda oldu. Biraz önce sizlerle hasbihal ederken bu sıcaklığı bir kez daha hissettim. Davetimize icabet ettiğiniz için, soframızı şereflendirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İftar sofralarımız bizleri birbirimize daha da çok yaklaştırıyor. Aramızdaki sevgiyi kardeşliği daha da arttırıyor.” diye konuştu.

Bu arada iftar programına AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Serkan Haser ve AK parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç da katıldı. Ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı ve dualar edildi.