“Gönülleri inşa etmekle görevliyiz”

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Din Görevlileri İle İstişare toplantısına katıldı.

Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya ilçede görev yapan imam ve müezzinler katıldı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın toplantıda yaptığı konuşmada, din görevlilerinin çok güzel ve önemli bir vazife yaptıklarını belirterek, “Gönülleri inşa etmeye çalışıyorsunuz. Bizler de Eyüp Belediye Başkanı olarak gönülleri inşa etmekle görevliyiz. Elbette ki binalar taşlar yapılabilir ama insana yatırım gönüllere yatırım daha kalıcı belki daha önce yapılması gereken bir şeydir. Onun için sizlerin beni iyi anlayacağına inanıyorum aynı niyete aynı yola çıkmış bulunduğumuzu hissediyorum. Dolayısıyla bu sıcaklıktan, bu pozitif ayrımcılıktan yola çıkarak birkaç düşüncemi ya da hedeflerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bizler Eyüp’ü bir huzur başkenti yapma hedefiyle yola çıktık. Huzur başkenti tesadüfi olarak söylenmiş bir cümle değil, slogan değil, elbette altı dolu üzerinde uzun uzun düşünülmüş belki yılların getirdiği birikimlerle bir noktaya gelinmiş ve noktalanmış bir cümledir. Altı ve içi de çok dolu bir cümledir. Bu potansiyelimizin farkında olalım. Neslimize gençliğimize çocuklarımıza ve elbette ki geleceğimize Eyüp Sultan’dan nasıl iltibaslar yapabiliriz nasıl ilhamlar aldırabiliriz. Bu mevcut potansiyelimizi medeniyetimizi tarihimizi ve maneviyatımızı günümüze nasıl aktarabiliriz, nasıl katkılarda değerlendirebiliriz diye bir arayış içindeyiz. Bunu yapabildiğimiz zamanda da Eyüp bir huzur başkenti olacaktır” dedi.

Din Görevlileri ile İstişare toplantısına Eyüp Müftüsü Muammer Ayan’ın yanı sıra, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ile ilçede görev yapan imam ve müezzinler katıldı.