Hafızlık İcazetlerini Aldılar

Eyüp Emniyettepe Yatılı Kız Kuran Kursu’nda Hafızlık eğitimi alan öğrenciler, İcazet belgelerini düzenlenen bir merasimle aldı. İcazet merasimine katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Bu tür müesseseler ve siz değerli öğrencilerimiz hayırlı, güzel, bereketli mayalarsınız. İnşallah Rabbim bu mayaları daha bereketli kılar. ” dedi.

Eyüp Emniyettepe Yatılı Kız Kuran Kursu’nda yaklaşık 2 yıl süren hafızlık eğitimini tamamlayan 25 öğrenci, hafızlık icazet belgelerini aldı. Öğrenciler için Kur'an kursunun konferans salonunda icazet merasimi düzenlendi. İcazet merasimi şehitler için saygı duruşu ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Düzenlenen merasime Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın yanı sıra AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, İlme Hizmet Vakfı Başkan Yardımcısı Selman Esmerer ve çok sayıda öğrenci ile velileri katıldı.

Başkan Remzi Aydın burada yaptığı konuşmada, milletimizin geçmişte ve yakın tarihte bir çok badireler atlattığını belirterek, “Muhtemelen gelecekte de buna benzer badireler olacak. Bu badirelerin atlatılmasında en önemli şey medeniyet değerlerimize sahip mayaların olmasıdır. Bu tür müesseseler, siz değerli öğrencilerimiz hayırlı, güzel, bereketli mayalarsınız. Eğitimler çok önemli. İnşallah Rabbim bu mayaları daha bereketli kılar. Bu anlamda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.